Kayseri Milletvekili, MTTB Genel Başkanı Karayelden, Vali Baruş'a Ziyaret

Türkiye-Avrupa Birliği KPK Başkanı, Kayseri Milletvekili, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı Dr. İsmail Emrah Karayel, Vali Aydın Baruş'u ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kayseri Milletvekili, MTTB Genel Başkanı Karayelden, Vali Baruş'a Ziyaret
Türkiye-Avrupa Birliği KPK Başkanı, Kayseri Milletvekili, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı Dr. İsmail Emrah Karayel, Vali Aydın Baruş'u ziyaret etti.
Malatya Gerçek Haber -

Milli Türk Talebe Birliği Malatya İl Başkanı Mehmet Sağdıç ve birlik üyelerinin hazır bulunduğu ziyaret sonunda Kayseri Milletvekili, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı Dr. İsmail Emrah Karayel, "Üstad Necip Fazıl Kısakürek ile Eskimez Hatıralar" kitabını takdim etti.

Vali Aydın Baruş, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı, Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Emrah Karayel’i ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ziyaretin ardından Vali Baruş, Belediye İşhanı 2. Katında Milli Türk Talebe Birliği Malatya İl Başkanlığının yeni dernek binası açılış programına katıldı.

Açılış programında Milli Türk Talebe Birliği Malatya İl Başkanı Mehmet Sağdıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Çalık, Av. Bülent Tüfenkci ve Kayseri Milletvekili, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı Dr. İsmail Emrah Karayel’in konuşmalarının ardından Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada, “Milli Türk Talebe Birliği yüzyılı aşkın süredir Türkiye'mizin, Ülkemizin medeniyet mirasına sahip çıkarak geleceğini kurmada çok önemli roller üstlenen, gençleri yetiştiren, ülkemizin insan kaynağına çok değerli katkıları olan bir kuruluştur. Ülkeleri ayakta tutan, medeniyetleri geleceğe taşıyan esas unsur insandır. İnsan yetiştirmek çok önemli, Milli Türk Talebe Birliği de kurulduğu günden bugüne kadar bizim medeniyet mirasımızın bilincinde, şuurunda olan ve ülkemizin geleceğine can veren nitelikte liderler yetişen bir kuruluş. Bu anlamda Malatya Milli Türk Talebe Birliğimizde dernek başkanı önderliğinde hem Malatya'nın geleceğine, hem Türkiye’mizin geleceğine, hem medeniyetimizin geleceğine çok önemli insan değerleri yetiştirecek faaliyetler içerisinde olacağına yürekten inanıyorum. Hakikaten Malatya Milli Türk Talebe Birliği hem Malatya’nın fikir hayatında, hem gençlerin sosyal aktivitelere katılımında aktif olarak rol alan bir kuruluş. Bunu da geldiğinden beri görüyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte de bu ferah ve rahat mekânda gençlerimizin burada çalışmalar yapmasını sağlayacak ve onların fikir dünyasını zenginleştirecek sosyal faaliyetlere imza atacak. Bu münasebetle bu ortamın Milli Türk Talebe Birliğine kazandırılmasında büyük emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum ve değerli genel başkanımıza da Malatya’ya hoş geldiniz diyorum. Kendilerini Malatya'da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Aydın Baruş, Kayseri Milletvekili, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı Dr. İsmail Emrah Karayel, AK Parti Malatya Milletvekilleri Av. Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Başkanları, STK temsilcileri ve misafirlerin katılımlarıyla MTTB İl Başkanlığı yeni dernek binasının açılışı gerçekleştirildi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN