Adıyaman'da kasaplar Kurban Bayramına hazır

Adıyaman Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Nuri Anaç, kasapların Kurban Bayramına hazır olduklarını dile getirdi.Kurban Bayramında kurbanlık sıkıntısının yaşanmayacağını dile getiren Başkan Nuri Anaç, tek sıkıntılarının yüksek...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Gerçek Haber -

Adıyaman Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Nuri Anaç, kasapların Kurban Bayramına hazır olduklarını dile getirdi.

Kurban Bayramında kurbanlık sıkıntısının yaşanmayacağını dile getiren Başkan Nuri Anaç, tek sıkıntılarının yüksek olan yem ve saman fiyatlarını olduğunu belirtti. Her ihtimale karşı Adıyaman’a getirilmesi üzerine 5 bin adet ithal canlı hayvan taleplerinde bulunduklarını da söyleyen Başkan Anaç, aynı zamanda et fiyatlarında 2 TL düşüşün olduğunu, Kurban Bayramına yakın 2 TL daha et fiyatlarında düşüş olabileceğini ifade etti.

Tavuk fiyatlarının oldukça pahalı olduğunu belirten Başkan Anaç, “Kıyma 35 TL, pirzola ve kuşbaşı 40 TL’den satılıyor. Kurban bayramında her ihtimale karşı sıkıntıların yaşanmaması adına Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliğine 5 bin adet canlı hayvan talebinde bulunduk. Bu hayvanlar ithal olarak bize getirilip kilosu burada bizlere 15 ile 16 TL’den satılacak. Şuanda et konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Bizler Adıyaman Kasaplar ve Besiciler Odası ve Adıyaman’da, faaliyet gösteren kasaplar Kurban Bayramına hazır” ifadelerini kullandı.
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN