Yeşilyurt Belediyesi, Beş Farklı Noktaya Güneş Enerji Santrali Kuracak

Mollakasım mahallesinde hizmete girecek Güneş Enerji Santrali alanında incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Mollakasım Mahallemize kuracağımız ve iki ay sonra faaliyete geçecek olan Güneş Enerji Santrali ile hem bölgenin enerji ihtiyacını karşılayacağız hem de belediye bütçesine 180 bin dolar ek gelir sağlamış olacağız' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Gerçek Haber -

İLK GES PROJESİ MOLLAKASIM’A KURULUYOR, DİĞER PROJELERİN İHALESİ YAKINDA

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatlerinden olan ‘Güneş Enerji Santrali’ vaadi ilk olarak Mollakasım mahallesinde hayata geçecek. Diğer beş ayrı noktaya kurulacak Güneş Enerji Santrallerinin ihale süreçleri ise devam ediyor.

Mollakasım Mahallesinde inşaatına devam edilen ‘Güneş Enerji Santrali’ alanında incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

“BÖLGEMİZE CİDDİ YATIRIMLAR YAPILIYOR, ÇINAR BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLER”

Mahallelerine yapılan yatırımlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkür eden Mollakasım Mahalle Muhtarı Musa Taşdemir; “ Mahallemize kazandırılacak olan Güneş Enerji Santrali başta olmak üzere diğer yatırımlardan dolayı Sayın Başkanımıza ve ekibine canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. GES Projeleri hem mahallemize hem de ilçemize enerji anlamında çok önemli katkılar sağlayacaktır. Dışa bağımlılıktan kurtulmamıza vesile olacak bu tür yatırımların devam etmesini arzu ediyoruz.” dedi.

“BELEDİYEMİZE 180 BİN DOLAR KATKI SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ”

Yenilenebilir enerji yatırımlarından ilkini Mollakasım mahallesinde hizmete sunacaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “Çevre ve doğaya önem veren yerel yönetim olarak enerji maliyetlerini düşürmenin yanı sıra yenilebilir enerjiden istifade etmek amacıyla ilçemizin değişik noktalarına Güneş Enerji Santrali kuruyoruz. Mollakasım mahallemize kuracağımız ve 1 megabayt kapasitesine sahip panellerimizden iki ay sonra elektrik üretimine başlayacağız. Hem bölgemizin enerji ihtiyacını karşılayacağız hem de belediyemize 180 bin dolar katkı sağlamış olacağız.” dedi.

“ENERJİ YATIRIMLARINDA MARKA OLACAĞIZ”

Yeşilyurt’un beş farklı noktasına Güneş Enerji Santralleri kuracaklarını dile getiren Başkan Çınar, “Mollakasım mahallemizdeki santralin inşaatına başladık. İlçemizin beş ayrı noktasına kazandıracağımız diğer Güneş Enerji Santrallerimizin ihale süreçleri devam etmektedir.319 bin 618’lik nüfusuyla 23 kentten daha kalabalık bir nüfusa sahip olmasıyla birlikte son yıllardaki büyük yatırımlar, parklar, sosyal tesisler, gençlik merkezleriyle gelişim sürecini tüm hızıyla sürdüren Yeşilyurt’umuzun enerji ihtiyacını doğru ve kalıcı yatırımlarla gidermek adına enerji yatırımlarına ciddi önem veriyoruz. İlçemizde tükettiğimiz elektriği bu tür yatırımlarla üretirsek hem belediyemize büyük katkı sağlamış olacağız hem de enerji açığının giderilmesine de katkı sunmuş olacağız. Bölgemize değer katan bu tür yatırımları hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Güneş Enerji Santralleri tamamlandığında tüketim yaptığımız elektriği mevcut en temiz enerji üretim teknolojisi ve doğa dostu olan güneş enerji santralleri ile üretme fırsatına kavuşmuş olacağız. Yeşilyurt’umuz çok yakın bir zamanda her alanda olduğu gibi enerji yatırımlarında da bölgesinde takip edilen ilçe olacaktır. Amacımız; bize inanan, güvenen, dua ve destekleriyle her daim yanımızda olan kıymetli hemşerilerimize hizmetlerin en güzelini sunmak, bölgemizin ihtiyaç duyduğu yatırımları hayata geçirmektir.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN