MHRS ile 285 bin 19 hasta tedavi oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık 6 yıldır yürürlüğe koyulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile hastalar daha rahat bir şekilde muayene ediliyor.2016 Yılının ilk ayı içinde 173 bin 440 kişi MHRS randevusu alarak muayene olurken,...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Gerçek Haber -

Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık 6 yıldır yürürlüğe koyulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile hastalar daha rahat bir şekilde muayene ediliyor.

2016 Yılının ilk ayı içinde 173 bin 440 kişi MHRS randevusu alarak muayene olurken, bu sayı 2017 yılının ilk altı ayında artış göstererek 285 bin 19 kişiye ulaştı.

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinde halkı bilgilendirmek ve teşvik etmek amacıyla, sosyal medya, el broşürü, afiş ve hastanede vatandaşın yoğun hizmet aldığı yerlerde tanıtıcı kısa filmler gösteriliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, "Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz MHRS hizmeti sayesinde vatandaşlarımız hastanede hiç sıra beklemeksizin tedavi hizmeti alabiliyor. Vatandaşlarımızın ALO 182’ hattını arayarak MHRS çağrı merkezinden randevu alabilmekte. Çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.Vatandaşlarımızın etkin ve verimli bir şekilde bu hizmetten rahat faydalanabilmeleri için sağlık tesislerimizdeki kapasite oranımız yüzde 40’dan yüzde 71’e çıkartılmıştır” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN