Kahta'da çocukları korumaya yönelik konular ele alındı

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya başkanlığında düzenlenen Çocuk Koruma Kanunu ilçe koordinasyon toplantısı, Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.Kaymakam Ahmet Gazi Kaya'nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya kurum...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Gerçek Haber -

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya başkanlığında düzenlenen Çocuk Koruma Kanunu ilçe koordinasyon toplantısı, Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Kaymakam Ahmet Gazi Kaya’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya kurum amirleri katıldı.

Toplantıda, dilendirilen çocukların ailelerine ulaşılarak çocuklar için gerekli tedbirlerin alınarak ailelerine cezai işlem uygulanması, psikolojik danışman ve rehberlik öğretmenlere yönelik sosyal hizmet merkezinin verdiği hizmetlere yönelik seminer düzenlenmesi, evde bakım hizmeti alan engelli çocuklara rehabilitasyon eğitimlerine yönelik rehberlik yapılması, koruma ihtiyacı olan ve suça sürüklenen çocukların korunmasına, haklarının ve esenliklerinin güvence altına alınmasına ilişkin konular görüşüldü.

Kaymakam Gazi Kaya, konular ile ilgili kamu kurum ve kuruluşların koordineli şekilde faaliyet göstermelerini istedi.Bir sonraki toplantı tarihinin kararlaştırılmasının ardından toplantı sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN