Kültür-Sanat

Kültür-Sanat Haberleri

Arapgir’de sonbahar doğal güzelliğiyle görenleri hayran bıraktırıyor

Malatya'nın Arapgir ilçesi eşsiz doğal güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Aşk yolunda sinema filminin Malatya galası yapıldı

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin destekleriyle çekimleri Yeşilyurt'ta gerçekleştirilen 'Aşk yolunda' sinema filminin Malatya gala gösterimi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan filmin oyuncuları, desteklerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkür ettiler.

Yeşilyurt’ta ‘Z takımı’ müzikal tiyatro gösterisi yoğun ilgi gördü

Çocukların sosyal ve kişisel gelişimlerini destekleyecek sosyal sorumluluk projelerine devam eden Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 'Z Takımı' Müzikal Tiyatro Gösterisine çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Turist rehberleri Malatya’nın tarihi mekanlarını gezdi

Arslantepe Höyüğünün UNESCO Dünya Kalıcı Listesine girmesi ile birlikte profesyonel turist rehberlerinin ilgi odağı olan Malatya, tarihi eserlerin bir bir gün yüzüne çıkarılması ve var olan eserlerin ise restorasyonlarının yapılarak turizme kazandırılmasının olumlu sonuçlarını almaya başladı.

Güldal Akşit, Yeşilyurt da İncelemeler de Bulundu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Genel Başkan Danışmanı, eski Turizm Bakanı Güldal Akşit'i, Mahmut Çalık&Ahmet Çalık Tekstil Müzesinde ağırlayarak, özel alanlarda sergilenen tekstil ürünleri ve bölgenin dokumacılık geçmişi hakkında bilgiler paylaştı.

Büyükşehir Belediyesi Kursları Pandemi Kuralları Kapsamında Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, daire başkanlığına bağlı ve şuan aktif olarak devam eden kurs ve kursiyerlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şahabiyye-i Kübra Medresesinde Çalışmalar Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya'da yaklaşık 700 yıl önce yapılan Şahabiyye-i Kübra Medresesinde geçtiğimiz yıl Haziran ayında başlayan ilk kazı çalışmalarını inceledi. Başkan Gürkan Şahabiyye-i Kübra Medresesinde ikinci kazı çalışmalarının da en kısa zamanda başlayacağını belirtti.

Masumiyet Dizi Beğeni Topluyor

Reynmen

Oyuncu ve şarkıcı kimliğiyle ön plana çıkan Reynmen'in yaşadığı ilginç anlar ve en çok dinlenen şarkılarını öğrenmek için sizleri yazımıza davet ediyoruz.

İsyankr Ruhunuzu Dizginlemeyin!

Hayat karşısında ne kadar sağlam durursanız, sorunları aşma konusunda o kadar imkn bulabilirsiniz.

Ferdi Tayfur Şarkıları

Ferdi Tayfur sanat yaşamı boyunca birçok albüme imzasını atmış başarılı şarkıcılar arasında yer almaktadır. Ferdi Tayfur albümlerine ulaşmak son derece kolaydır.

Malatya'nın Kültür Ve Turizm Rotası Ele Alındı

Malatya Büyükşehir Belediyesi AYKOME Alt Yapı Koordinasyon Merkezi Toplantı Salonunda 'Malatya Turizm ve Değerlendirme Toplantısı' gerçekleştirildi.

TOKİ'de Kültürel Faaliyetler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından TOKİ Bölgesinde sosyal-kültürel etkinlikler düzenleniyor.

Tarihimizi Gelecek Nesillere Aktarmalıyız

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Sosyal ve Kültürel Belediyeciliğin önemli olduğunu belirterek tarihi meknlar hakkında kısa bir açıklama yaptı. Başkan Gürkan, 'Tarihi meknlara gerekli ilgi ve alaka gösterilerek ayağa kaldırılmalıdır' dedi.

Büyükşehir'den Silüet Resim Sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi 2020 Yılı Sanat Etkinlikleri kapsamında Silüet Resim Atölyesi Performans Sergisi düzenlendi.

Toplam 645 haber.