Güncel

Malatya Haberleri, Malatya Güncel haberleri

Güncel Haberleri

Yeşilyurt Çocuk Şenliğine ilgi

Özalper mahallesinde düzenlenen Yeşilyurt Çocuk Şenliğinde gönüllerince eğlenen çocukların heyecanına ortak olan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaptığı konuşmada, ''Çocuk Şenliklerimizin temel hedefi çocuklarımızın mutlu, huzurlu ve güzel bir hayat yaşamasına fırsat sunmaktır' dedi.

Malatya’nın yassı kadayıfı coğrafi işaret belgesi aldı

Malatya sofralarının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan 'Yassı Kadayıfı' Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan coğrafi işaret belgesi aldı.

Yeşilyurt’ta metruk evlerin yıkımına ağırlık

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde insan sağlığına zarar vermesinin yanı sıra kent estetiğini bozan ve tehlike arz eden metruk evlerin yıkım çalışmalarına ağırlık verildi.

Malatya’nın yeni kent meydanı 29 Ekim’de açılacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Vali Hulusi Şahin ile birlikte resmi törenlerde şehir merkezinde oluşan trafik sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla Malatya'ya kazandırılacak olan meydan ve tören alanında incelemelerde bulundu. Malatya'nın yeni Kent Meydanı 29 Ekim'de açılacak.

Malatya Tanıtım Günlerine, Arapgir damgası

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında yapılan bu yıl 5'incisi düzenlenen Malatya Tanıtım Günlerinde Arapgir standı damga vurdu.

Furkan Akçadağ Kimdir?

Furkan Akçadağ, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği fakültesinden 2017 yılında üstün başarı ile mezun olmuştur.

Organik Doğal Salça

İnsanlar artık sağlıklı yaşama daha fazla önem veriyor ve ev yapımı salça gibi doğal ürünlere yönelik artan bir eğilim var.

Yeşilyurt’ta Çayırköy ve Karahan arasına konforlu yol

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yol incelemesinde, 'Çayırköy ve Karahan mahallelerimiz ile havaalanı arasındaki bağlantıyı sağlayan 4,5 km'lik bağlantı yolunu sathi kaplama çalışmalarımızla güvenli ve akıcı hale getirdik' dedi.

Malatya Büyükşehir’e bir ödül daha

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesinin Kuzey Kuşak Yolu projesiyle ödüle layık görüldü.

Başkan Güder’den, Kur’an kursu öğrencilerine ilgi

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçedeki Yaz Kur'an Kurslarını ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. Tekbir Cami'de eğitim alan öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Başkan Güder, 'Biz onların sıcaklığını, onlar bizim gönüllerimizi ferahlattılar. Rabbim çocuklarımızı Dinine, Vatanına ve Milletine bağlı kullarından eylesin' dedi.

Doğanşehir Belediyesine ödül

Malatya'nın Doğanşehir Belediyesi 'Doğanşehirli Kadınlar Kuru fasulye ile Büyüyor' projesi ile ödül aldı.

Yeşilyurt Belediyesi’nin yeni nikah sarayında ilk nikah kıyıldı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi'nin hizmete açtığı yeni nikah sarayının ilk nikahında 60 yaşındaki Nedret Samyeli ile 66 yaşındaki Mustafa Özeroğlu nikah masasına oturdu. Çiftin nikahlarını Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar kıyarak bu mutluluğa ortak oldu.

Pütürge’nin çehresi değişiyor

Malatya'nın Pütürge ilçesinde yapımı tamamlanan kilit parke taşı yolları ile vatandaşlar, daha konforlu bir alanda yaşam sürüyor.

Çocuklar kahvaltıda bir araya gelip eğlendi

Malatya'da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü MİAD Çocuk Sevgi Evlerinde kalan çocuklar, Doğanşehir ilçesinde kahvaltıda bir araya getirilerek eğlendi.

Yeşilyurt’un tarihi sokakları turizme kazandırılıyor

Yakınca Mahallesi Kileyik meydanındaki tarihi binalarda gerçekleşen restorasyon projelerini inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'İlçemizin kültürel mirasları arasında yer alan tarihi yapıların korunması ve gelecek nesillere özüne uygun olarak taşınması adına başlattığımız sokak sağlıklaştırma projelerimizle mahallelerimizin tarihi dokusunu ön plana çıkartıyoruz' dedi.

İstanbul’da Hangi Model Karavanlar Tercih Ediliyor?

Karavan çeşitleri arasında motokaravan ve çekme karavan çeşitleri yer almaktadır.

Huzur Getiren Projeler

Türkiye’nin birçok açıdan öncü firması THY OPET, geliştirdiği projelerle ihtiyaç duyulan alanlarda toplumun sorunlarına çözmeye, toplumsal huzura ve refaha katkı sağlamaya devam ediyor. 

Arapgir’e ‘sakin şehir’ dopingi

Geçtiğimiz yıl Cittaslow (Yavaş Sakin Şehir) üyeliğine kabul edilen Malatya'nın Arapgir ilçesi son 20 günde 25 turist kafilesini ağırladı.

Jandarmayı anlatıp ödül kazandılar

Malatya'da, Jandarma temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren 12 öğrenciye ödül verildi.

Toplam 6515 haber.