Eğitim

Eğitim Haberleri

Simülasyon toplantısı Malatya’da yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Model Birleşmiş Milletler simülasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Lise öğrencileri ’’Çevre Bilinci ve Sıfır Atık’’ için ter döktü

Yeşilyurt Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Çevre Bilinci ve Sıfır Atık' ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

Rektör Kızılay’dan ebelik mesleğinin önemine vurgu

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 'Ebelik Haftası' etkinliğindeki konuşmasında ebelik mesleğinin önemi üzerinde durup, 'Gecesi gündüzü, bayramı tatili olmayan bir mesleğin mensuplarısınız' dedi.

MTÜ’de Özal’ı anma töreni düzenlendi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), vefatının 29. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ı anma töreni düzenlendi.

İşadamı Rıdvan Mertöz tarafından yapılan ortaokulun açılışı yapıldı

Malatyalı işadamı Rıdvan Mertöz tarafından yapılan 24 derslikli ortaokulun açılış töreni gerçekleştirildi.

İÜ Özel Eğitim Topluluğu, Özel Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

İnönü Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu olarak Doğanyol Koldere ilkokuluna kırtasiye yardımı yapıp, öğrencilerle eğlenceli bir gün geçirdi.

İlkokul öğrencilerine yangın tatbikatı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ilkokul öğrencilerine yönelik yangın tatbikatı düzenledi.

Üniversitelilere, siber suçlar ve korunma yöntemleri anlatıldı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İnönü Üniversitesi öğrencilerine yönelik 'Dijital Medya Okuryazarlığı, Siber Suçlarla Mücadele ve Siber Saldırılar' konulu konferans verildi.

“Mesleki Eğitimde Kolektif Etki Çalıştayı”nın raporu Bakan Özer’e sunuldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği 'Mesleki Eğitimde Kolektif Etki Çalıştayı'nın raporu hazırlandı. Hazırlanan rapor, bir takım temaslarda bulunmak üzere Malatya'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer'e sunuldu.

Bakan Özer: “Türkiye kız çocuklarını eğitime kavuşturma problemini son 20 yılda çözmüştür”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2000'li yıllarda kadınlarımızın yükseköğretimdeki okullaşma oranı sadece yüzde 11 idi. Bugün yüzde 48.7. Türkiye kız çocuklarını eğitme kavuşturmayla ilgili problemini son 20 yılda çözmüştür' ifadelerine yer verdi.

Malatya’da 8 ilçede eğitime kar engeli

Malatya'da kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Öğrencilerin coşkulu gösterisi Başkan Güder’i duygulandırdı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, özgürlük, bağımsızlık ve milli mücadelenin en önemli imgelerinden birisi olan İstiklal Marşı'nın kabulünün 101. yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle Öğretmenler Ortaokulu'ndaki Beyaz Birlik Anaokulu öğrencilerinin gösterilerini izledi.

İnternette veri odaklı meslekler yüksek paralar kazandırıyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Arş. Gör. Dr. Sadullah Çelik,seminerde yaptığı konuşmada, internette Büyük Veri odaklı yeni mesleklerin günümüzde oldukça popüler olduğunu belirterek, bu meslekleri icra edenlerin çok yüksek paralar kazandıklarını vurguladı.

YÖKAK’tan İnönü Üniversitesine akreditasyon incelemesi

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Değerlendirme Takımı, kurumsal akreditasyon süreci kapsamında Malatya İnönü Üniversitesine saha ziyareti gerçekleştirdi.

Rektör Karabulut: “Kadınların olmadığı bir toplum hayal dahi edilemez”

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, bir programda yaptığı konuşmada, kadınların önemine temas ederek, 'Kadınların olmadığı bir toplum hayal dahi edilemez' dedi.

Kırgızistan üniversiteleriyle iş birliği

Malatya İnönü Üniversitesi ile Kırgızistan üniversiteleri arasında iş birliği yapılacak.

Kanbay, korona virüse yakalandı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine evinde kendisini karantinaya aldı.

Öğrencilere sınav öncesi kahvaltı ikramı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, sınav haftası nedeniyle sabah okullarına gitmek için durakta trambüs ve minibüs bekleyen öğrencilere kahvaltılık ve çay ikramında bulundu.

Toplam 450 haber.