Eğitim

Eğitim Haberleri

YÖK’ten, MTÜ’ye ‘Turuncu Bayrak’ ödülü

YÖK tarafından düzenlenen '2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri' çerçevesinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde bulunan Yeşilyurt ve Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu'na Mekanda Erişilebilirlik konularında yaptığı çalışmalardan dolayı Turuncu Bayrak ödülleri verildi.

İnönü’de YKS yerleşme oranları yüksek

Malatya İnönü Üniversitesi'nde Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonrası bölümlere yerleştirme oranı yüzde 98.85 olarak gerçekleşti.

Tazelenme Üniversitesi’nde ilk ders heyecanı

Yaşlı bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir yaşlılık geçirmeleri amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 60 yaş ve üzeri bireylere yönelik yürütülen '60 artı Tazelenme Üniversitesi' projesine Doğu Anadolu bölgesinde ilk katılan üniversite olan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ) ilk ders heyecanı yaşandı.

Malatya’da hedef 100 bin kursiyer

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayat boyu öğrenme haftası şenliği başladı. Halk Eğitim olarak hedefin 100 bin kursiyere eğitim vermek olduğu vurgulandı. Törende, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonu Hatice Akbaş'a ödüller de verildi.

Simülasyon toplantısı Malatya’da yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Model Birleşmiş Milletler simülasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Lise öğrencileri ’’Çevre Bilinci ve Sıfır Atık’’ için ter döktü

Yeşilyurt Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Çevre Bilinci ve Sıfır Atık' ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

Rektör Kızılay’dan ebelik mesleğinin önemine vurgu

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 'Ebelik Haftası' etkinliğindeki konuşmasında ebelik mesleğinin önemi üzerinde durup, 'Gecesi gündüzü, bayramı tatili olmayan bir mesleğin mensuplarısınız' dedi.

MTÜ’de Özal’ı anma töreni düzenlendi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), vefatının 29. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ı anma töreni düzenlendi.

İşadamı Rıdvan Mertöz tarafından yapılan ortaokulun açılışı yapıldı

Malatyalı işadamı Rıdvan Mertöz tarafından yapılan 24 derslikli ortaokulun açılış töreni gerçekleştirildi.

İÜ Özel Eğitim Topluluğu, Özel Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

İnönü Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu olarak Doğanyol Koldere ilkokuluna kırtasiye yardımı yapıp, öğrencilerle eğlenceli bir gün geçirdi.

İlkokul öğrencilerine yangın tatbikatı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ilkokul öğrencilerine yönelik yangın tatbikatı düzenledi.

Üniversitelilere, siber suçlar ve korunma yöntemleri anlatıldı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İnönü Üniversitesi öğrencilerine yönelik 'Dijital Medya Okuryazarlığı, Siber Suçlarla Mücadele ve Siber Saldırılar' konulu konferans verildi.

“Mesleki Eğitimde Kolektif Etki Çalıştayı”nın raporu Bakan Özer’e sunuldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği 'Mesleki Eğitimde Kolektif Etki Çalıştayı'nın raporu hazırlandı. Hazırlanan rapor, bir takım temaslarda bulunmak üzere Malatya'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer'e sunuldu.

Bakan Özer: “Türkiye kız çocuklarını eğitime kavuşturma problemini son 20 yılda çözmüştür”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2000'li yıllarda kadınlarımızın yükseköğretimdeki okullaşma oranı sadece yüzde 11 idi. Bugün yüzde 48.7. Türkiye kız çocuklarını eğitme kavuşturmayla ilgili problemini son 20 yılda çözmüştür' ifadelerine yer verdi.

Malatya’da 8 ilçede eğitime kar engeli

Malatya'da kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Öğrencilerin coşkulu gösterisi Başkan Güder’i duygulandırdı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, özgürlük, bağımsızlık ve milli mücadelenin en önemli imgelerinden birisi olan İstiklal Marşı'nın kabulünün 101. yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle Öğretmenler Ortaokulu'ndaki Beyaz Birlik Anaokulu öğrencilerinin gösterilerini izledi.

İnternette veri odaklı meslekler yüksek paralar kazandırıyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Arş. Gör. Dr. Sadullah Çelik,seminerde yaptığı konuşmada, internette Büyük Veri odaklı yeni mesleklerin günümüzde oldukça popüler olduğunu belirterek, bu meslekleri icra edenlerin çok yüksek paralar kazandıklarını vurguladı.

YÖKAK’tan İnönü Üniversitesine akreditasyon incelemesi

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Değerlendirme Takımı, kurumsal akreditasyon süreci kapsamında Malatya İnönü Üniversitesine saha ziyareti gerçekleştirdi.

Toplam 454 haber.