Yeşilyurt haberleri

Yeşilyurt Haberleri

Yeşilyurt haber ve son dakika Yeşilyurt gelişmelerine, Yeşilyurt turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.

Lise öğrencileri ’’Çevre Bilinci ve Sıfır Atık’’ için ter döktü

Yeşilyurt Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Çevre Bilinci ve Sıfır Atık' ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

Yeşilyurt Belediyesi’nde dijital dönüşüm

Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi tanıtım toplantısında konuşan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'İlçemizde 'Dijiyurt Yeşilyurt' sloganıyla başlattığımız teknoloji alt yapımızda ki yenileme hizmetlerimize Dijital Dönüşüm ve E-İmar programını da ekleyerek, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yararlanmasını sağlıyoruz' dedi.

Yeşilyurt’ta trafik haftası etkinlikle kutlandı

'2022 Yılı Karayolları Trafik Haftası' dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Trafik kurallarına uymak insanın hem kendisine hem de bütün topluma karşı en önemli sorumlulukları arasında yer almaktadır. Uyduğumuz her trafik kuralı, birbirimize duyduğumuz saygının ifadesidir' dedi.

Gündüzbey Sosyal Tesislerinin yapımında sona gelindi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2019 Mahalli İdareler Seçimlerindeki vaatleri arasında yer alan Gündüzbey Sosyal Tesislerinin büyük bir kısmı tamamlandığını açıkladı.

Anneler Günü duygusal anlara sahne oldu

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin 'Anneler Günü' etkinlikleri çerçevesinde Mehmet Emin Bitlis İlkokulunda düzenlediği 'Bugün Herşey Annem İçin' programına katılan öğrenciler, saksılarda hazırladıkları çiçekleri annelerine hediye ettiler.

‘Malatya Sokakları’ fotoğraf sergisinde geziliyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde açılan Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi kursiyerlerinin çekmiş oldukları fotoğraflardan oluşan ve Malatya'da ilki düzenlenen 'Malatya Sokakları' konulu Fotoğraf Sergisinin açılışı yapıldı.

Yeşilyurt’ta ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, bölgenin en büyük sosyal yardımlaşma noktası olan Emanet Çarşıda hazırlanan yardım paketlerini Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

"Bayanlarımızın Örnek Davranışını Takdirle Karşılıyoruz"

Yeşilyurt Belediyesi Bostanbaşı Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerleri ile Bostanbaşı’nda ikamet eden bayanlar tarafından düzenlenen iftar programına katılan yetim ve öksüz çocuklar, Ramazan Ayının manevi ruhu ve iklimini aynı sofra etrafında yaşadılar.

Çınar, "Malatya’ya Yeni Bir Turizm Destinasyon Merkezi Kazandırdık"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya’nın alternatif turizm potansiyelinin değerlendirilmesi amacıyla Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yapılan organizasyonla Malatya’ya gelen TURSAB Yönetim Kurulu Üyeleri ile tur ve acenteleri sahiplerini Tarihi Yeşilyurt Konaklarında ağırladı.

Çınar, "Bir Bilenle Bilge Nesil Projesiyle Kitap Okumayı Teşvik Ediyoruz"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Genç Memur-Sen Şube Başkanlığıyla ortaklaşa başlattığımız ve ilçemizdeki 15 Okuldan 400 öğrencimizin katıldığı ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projemizle öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Çınar, parkta düzenleme ve yenileme çalışmasını inceledi

Yeşilyurt'ta hizmete giren park ve sosyal yaşam alanlarında gerçekleşen revizyon, yenileme ve düzenleme çalışmalarını inceleyen Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İlçemizin sosyal yaşam seviyesinin artmasına vesile olan park alanlarımızda gerçekleşen revizyon ve yenileme çalışmalarımız neticesinde Yeşilyurt'umuzun güzelliklerine yeni güzellikler katıyoruz' diye konuştu.

Gösteriler, Yeşilyurt ramazan ayı etkinliklerine damga vurdu

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Semt Pazarında düzenlenen ve 7'den 70'e tüm vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Ramazan Ayı Etkinliklerinde sahne alan Malatya'lı Şair, Yazar ve Kum Sanatı Sanatçısı Tarkan Köylü'nün muhteşem gösterisi büyük beğeni topladı.

Başkan Çınar, kentsel dönüşüm alanını inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ''İnşaatı devam eden Yeni Belediye Hizmet Binamız ve Turgut Özal Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projemizle birlikte Yeşilyurt'un geleceğine iki değerli eser daha emanet etmiş olacağız' diye konuştu.

Çınar, Konak sakinleriyle bir araya geldi

Konak ahalle sakinleriyle 'Mahalle Meclisleri' Toplantısında bir araya gelip sohbet eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İlçemizin gelişime açık mahallelerinden Konak'ın gerek alt ve üst yapı gerekse de sosyal, kültürel ve sportif yönden değişimi ve gelişimi için yatırımlarımız sürüyor' şeklinde konuştu.

Başkan Çınar, Tecde sakinleriyle buluştu

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Ramazan Ayı boyunca teravih namazı sonrasında mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizle bir araya geleceğimiz Mahalle Meclisleri toplantımızın ilkini Tecde Mahallemizde düzenledik. Gösterdikleri ilgi ve samimiyetten dolayı Tecde'li hemşehrilerimize teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Yeşilyurt’ta dededen toruna tohumlar toprakla buluşuyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde özel alanlarda üretilen Organik Sebze Tohumları, Yeşil Gıda Seracılık Alanında düzenlenen 'Dededen Toruna Tohumlar Toprakla Buluşuyor' etkinliğinde toprakla buluşturuldu.

Başkan Çınar, yol açma çalışmalarını inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yol incelemesinde yaptığı açıklamada, ' İlçemizin bir çok noktasına geçiş güzerghında bulunan, konut alanları ve işyerleriyle hareketli bir yapıya sahip Yakınca Mahallemizin yaşam kalitesini ve cazibesini artıran yatırımlarımıza devam ediyoruz' diye konuştu.

Yeşilyurt’ta açık hava müzesi yapımı tamamlanıyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın yeni dönem vaatlerinden olup, içerisinde milattan önceki Türk tarihinden İslam ve Osmanlı dönemine, Kurtuluş Savaşlarından Cumhuriyetimizin kurulduğu dönemlerde kullanılan askeri teçhizatların sergileneceği Savunma Sanayi ve Savaş Makinaları Açık Hava Müzesinin büyük bir kısmı tamamlandı.

Yeşilyurt’ta kadın projelerine hız

2022 Yılını 'Kadın ve Aile Yılı' olarak ilan ettikten sonra bu yöndeki projelerine hız veren Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde başlayan 'Aktif Yaşamda Bende Varım' Projesi kapsamında Yeşilyurt'lu kadınlara yönelik farklı konu başlıklarında eğitim programlarına hız verdi.

Başkan Çınar, siyasetçilerle istişare toplantısı yaptı

İlçedeki siyasetçilerle istişare toplantısı yapan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'İlçemizdeki başarılı yatırımların merkezinde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu vardır' diye konuştu.

Yeşilyurt’ta karda sokak hayvanları unutulmadı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde yoğun kar yağışından dolayı yolların ulaşıma açılması için çaba gösteriliyor. Yoğun kar yağışı ve havaların soğuması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yemleme çalışmaları yapılıyor.

Yerel yönetimler ve kadın çalıştayı düzenlendi

Malatya İnönü Üniversitesi ve Yeşilyurt Belediyesi tarafından 'Yerel Yönetimler ve Kadın Çalıştayı' düzenlendi

Malatya’da yerel yönetimlere kadınların katılım oranı artıyor

Malatya İnönü Üniversitesi ile Yeşilyurt Belediyesi arasında kadınların yerel yönetimlere katılımına yönelik yapılacak faaliyetlerin belirlenmesini içeren 'Yerel Yönetim ve Kadın Çalışmalarına Yönelik İş Birliği Protokolü' imzalandı.

Yeşilyurt’ta sıfır atık bilgilendirme toplantıları başladı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyi işbirliğiyle başlatılan Sıfır Atık Bilgilendirme Programında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Sağlıklı bir gelecek ve yeni nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için dünyamızın kaynaklarını ölçülü kullanmalı, çevreyi ve doğayı korumalıyız' dedi.

Çınar’dan meslek odaları başkanlarına ‘hayırlı olsun’ ziyareti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya'da faaliyetlerini sürdüren ve kısa süre önce seçimlerini tamamlayan meslek odalarının yeni başkan ve yönetim kurullarını ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileklerini iletti.

Gürkan, AK Parti ana kademesine sunum yaptı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, göreve geldiği günden itibaren Malatya'da yapılan hizmet ve yatırımları AK Parti İl Başkanlığı, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, AK Parti Gençlik Kolları, Yeşilyurt ve Battalgazi ilçe teşkilatları yönetim kurulu ile Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerine tanıttı.

Başkan Çınar, esnafları ziyaret edip taleplerini dinledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'un farklı bölgelerindeki esnafları ziyaret ederek taleplerini dinledi.

Yeşilyurt’un ehramı için Coğrafi İşaret Tescil başvurusu

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yaptığı açıklamada, ' Türkiye'de dokumacılığın merkezi olarak gösterilen Yeşilyurt'umuzun tarihi bölgelerinden Çırmıhtı'ya özgü ehram kumaşı, geleneksel hayatımızın kıymetli bir parçası olup, hünerli kadınlarımızın ellerinde geleceğe taşınıyor. Yöresel dokumalardan ehramın Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alması için girişimlerimizi yoğunlaştırdık' diye konuştu.

Muhtarların eşleri, Yeşilyurt’taki yatırım alanlarını inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'a kazandırılan yatırım alanlarında inceleme ziyaretinde bulunan muhtarların eşlerini Gedik Kültür Merkezinde ağırlayarak, Yeşilyurt'un dünü, bugünü ve yarını üzerine detaylı bilgiler aktardı.

Başkan Çınar’ın pojeleri gerçeğe dönüşüyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, havuz yatırımıyla ilgili açıklamasında, ' 2022 yılı bahar ayında hizmete sunmayı planladığımız Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, gerek iç ve dış tasarımı gerekse de yüzme havuzu ve diğer mekanlarıyla birlikte gelişen Yeşilyurt'un imajına büyük değer katacaktır' diye konuştu.

Yeşilyurt haber ve son dakika Yeşilyurt gelişmelerine, Yeşilyurt turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.