Yeşilyurt haberleri

Yeşilyurt Haberleri

Yeşilyurt haber ve son dakika Yeşilyurt gelişmelerine, Yeşilyurt turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.

Tüfenkci, ''Malatya sağlıkta önemli gelişmeler kat etti''

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, bir sendikaya gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada, Malatya sağlıkta önemli gelişmeler kat etti dedi.

Yeşilyurt’ta pazar yeri dualarla hizmete açıldı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi tarafından konforlu, kapalı ve modern olarak inşa edilen Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri gerçekleştirilen tören ve dualarla açıldı.

Aşk yolunda sinema filminin Malatya galası yapıldı

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin destekleriyle çekimleri Yeşilyurt'ta gerçekleştirilen 'Aşk yolunda' sinema filminin Malatya gala gösterimi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan filmin oyuncuları, desteklerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkür ettiler.

Yeşilyurt’ta ‘Z takımı’ müzikal tiyatro gösterisi yoğun ilgi gördü

Çocukların sosyal ve kişisel gelişimlerini destekleyecek sosyal sorumluluk projelerine devam eden Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 'Z Takımı' Müzikal Tiyatro Gösterisine çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

290 Hafız İçin Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlendi

Malatya Battalgazi, Yeşilyurt, Darende ve Pütürge İlçe Müftülüklerine bağlı Kuran Kurslarında eğitim alarak Hafızlığını tamamlamış 290 öğrenci için Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

Jandarmadan yaya önceliği uygulaması

Malatya'da jandarma trafik timleri okul önlerinde 'Yayalar kırmızı çizgimiz' sloganı ile yaya öncelikli trafik denetimleri gerçekleştirdi.

Tur rehberleri Yeşilyurt’ta Lezzet Caddesini gezdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen 30 kişilik Gastronomi Tur Rehberi Heyetini Yeşilyurt Lezzet Caddesinde ağırlayarak, Yeşilyurt'un tarihi, kültürü ve gastronomisi hakkında bilgiler paylaştı.

Yeşilyurt’ta Kızılay Haftası kutlamaları

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle Yeşilyurt Kızılay Şubesi tarafından Konak Anaokulu'nda etkinlik düzenlendi.

Vali Baruş, Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu “Terör” Konulu Panele Katıldı

  Vali Aydın Baruş, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi ve Yeşilyurt Beled…

Başkan Çınar, Tügva Malatya İl Yönetimini Lezzet Caddesinde Ağırladı

(TÜGVA) Malatya İl Yönetimini Lezzet Caddesinde ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Kadim bir geçmişe ve kültüre sahip Yeşilyurt'umuzun tüm zenginliklerini yeni ve farklı yatırımlarla gözler önüne serdik. Geçmişle gelecek arasında köprü vaziyeti gören kıymetli eserlerimizi hizmete sunarak geleneklerimizi, göreneklerimizi ve kültürümüzü bugünden geleceğe taşıyoruz.' diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesinden Aşı Kampanyasına Destek

  Türkiye'de korona virüse karşı başlatılan aşı kampanyalarına destek olmak amacıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü…

Ağbaba: Suçluları Değil Yakalayanları Cezalandırıyorlar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin, insan kaçakçılığını ortaya çıkaran konsolosluk çalışanlarına ceza verilmesine tepki gösterdi.

'Üniversiteli Öğrencilerimizin Yanındayız'

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Üniversitesine kayıtlarını yaptıracak olan üniversite öğrencilerini yurt işlemlerini tamamlayana kadar Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünden devr edilen sosyal tesislerinde misafir edecek.

Güldal Akşit, Yeşilyurt da İncelemeler de Bulundu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Genel Başkan Danışmanı, eski Turizm Bakanı Güldal Akşit'i, Mahmut Çalık&Ahmet Çalık Tekstil Müzesinde ağırlayarak, özel alanlarda sergilenen tekstil ürünleri ve bölgenin dokumacılık geçmişi hakkında bilgiler paylaştı.

'Güvenli Alış Veriş İçin Denetimlerimiz Sürüyor'

Yeşilyurt Belediyesi ekipleri, kurban bayramı öncesinde vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıda maddelerine erişimi için fırın, pastane, market ve kasap gibi işyerlerinin yanı sıra, kurban satış noktalarındaki denetimlere ağırlık veriyor.

Başkan Çınar, 'İyiliğe ve Paylaşıma Aracı Olalım'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bu yıl ki kurban bağışını 'Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye' sloganı altında kabul eden Türk Kızılay'ına yaptı. Başkan Çınar, kurban ibadetinin toplumsal dayanışma ve paylaşmaya büyük katkılar sağladığını söyledi.

Başkan Çınar, '15 Temmuz Milletimizin Topyekûn Kıyamı, Dirilişi Ve Şahlanışıdır'

15 Temmuz 2016 yılındaki Hain Darbe Girişiminin 5.Yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Meydanında düzenlenen anma programında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, '15 Temmuz ülkemizdeki karanlık darbeleri, muhtıraları çöpe atan; millet iradesinin üzerinde hiçbir gücün olmadığını ispatlayan önemli bir dönüm noktasıdır. ' dedi.

Tarihi Yeşilyurt Konaklarında Keyifli Anlar Yaşandı

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi işbirliğiyle; Yeşilyurt'un kültürel zenginliklerini tanıtmak ve pandemi döneminde vatandaşlara moral aşılamak amacıyla 'Yeşilyurt Akşamları' Sokak Konserleri başlatıldı.İlk programa ev sahipliği yapan Tarihi Yeşilyurt Konaklarında seslendirilen yöresel türkülerle keyifli anlar yaşandı.

Yeşilyurt'ta Yeşillendirme Hizmetleri Hız Kazandı

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yeşilyurt'un bütün yaşam alanlarını ferah, modern ve güzel bir görüntüye kavuşturmak için yeşillendirme, çevre düzenleme ve fidan dikimi çalışmalarına ağırlık veriyor.

Başkan Çınar, 'Kaliteli Yatırımlarla İlçemizin Çehresini Değiştiriyoruz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Çağdaş, modern ve yaşam standardı yüksek bir Yeşilyurt'u gelecek kuşaklara emanet etmek adına sürdürdüğümüz yatırımlarla 82 mahallemizin tamamının yaşam düzeyini her geçen gün daha iyi bir seviyeye çıkartıyoruz.' diye konuştu.

'Aileyi Korumak Fethimizdir' Projesi İçin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Yeşilyurt Belediyesi ve Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanlığı, aile kavramının korunup güçlenmesi hedefiyle 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi içerisinde gerçekleştirilecek olan 'Fetih Aileden Başlar' temalı 'Aileyi Korumak Fethimizdir' projesi için tanıtım toplantısı düzenledi.

Yeşiltepe'nin İhtiyaç Duyduğu Faydalı, Güzel Bir Yatırım

Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi, Seyran ve Atatürk Mahalle Muhtarları, yapımı tüm hızıyla süren Yeşiltepe Semt Pazarı ve Yeşil Gıda Market projesinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkür ettiler.

Başkan Çınar, 'Feridun Balaban ile Gurur Duyuyoruz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ABD'de düzenlenen Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışması'nda (ISEF) SPIE özel ödül kategorisinde birinciliği elde eden Malatya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Feridun Balaban ve ailesiyle ile bir araya gelerek, Malatyalıları sevince boğan başarısından dolayı tebrik etti.

Başkan Çınar, 'Yeşilyurt'u Planlı Bir Şekilde Geleceğe Hazırlıyoruz'

Yeşilyurt ilçesinin harita ve arazi çalışmalarını güncellemek ve detaylandırmak amacıyla; merkez ve kırsal alanları kapsayan 51.000 hektarlık alanda uygulanacak 'Yeşilyurt Hali Hazır Harita' yapım işi için, Yeşilyurt Belediyesi ile İller Bankası Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Başkan Çınar, 'Çilesiz ve Tecde Yeni Cazibe Merkezi Olacak'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Semt Pazarı, Millet Kıraathanesi, Kafeterya ve Spor Alanlarını içerisine alacak şekilde hizmete sunacağımız Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi projemiz ile yeni yaşam alanlarımıza bir yenisini daha eklemiş olacağız. Çilesiz ve Tecde, yapılan yatırımlarla kentimizin yeni cazibe merkezi olacaktır.' diye konuştu.

Topsöğüt'lü Gençler İstedi, Başkan Çınar Yerine Getiriyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, seçim döneminde kendisinden halı saha talebinde bulunan Topsöğüt'lü gençlerin isteğini yerine getirmek amacıyla 5.810 metrekare alan üzerine modern bir futbol sahası kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Başkan Çınar, 'Yeşiltepe, Yeni Yatırımlarla Daha Cazip Hale Geliyor'

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde gerçekleşen yol yenileme çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Yeşilyurt'umuzun her noktasını sağlıklı, planlı ve kalıcı yatırımlarımızla değerli ve özel hale getirmekteyiz. Kalite standardı yüksek hizmetlerimizle ilçemizdeki yaşam seviyesini her geçen gün daha güzel ve modern hale getiriyoruz.' diye konuştu.

Başkan Çınar, 'Büyüklerimizin Duaları, Hizmet Sevdamızı Artırıyor'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cumhuriyet Mahallesinde dört torunuyla birlikte yaşayan 73 yaşındaki Pakize Koç'u ziyaret ederek, hyır duasını aldı.

Başkan Çakır, '213'ncü Parkımızın Yapımına Başladık'

Yeşilyurt'un yeni sosyal yaşam alanlarıyla modern bir kent kimliğine büründüğünü ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İlyas Mahallesinde ki üç dönümlük alan üzerine inşa edecekleri 213'ncü parkın yapımına hız verdiklerini söyledi.

''Güçlü Türkiye, Gençlerimizin Omuzlarında Yükselecek''

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102'nci yılı dolayısıyla 'Spor Etkinlikleri ve Şiir Dinletisi' programı düzenledi. Yeşilyurt Belediyespor Kulübü sporcularının gösterileri ayakta alkışlandı.

Yeşilyurt haber ve son dakika Yeşilyurt gelişmelerine, Yeşilyurt turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.