Yeşilyurt Kent Konseyi Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Yeşilyurt Kent Konseyi Haberleri

Yeşilyurt’ta Engelliler Günü’ne özel program

Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Gedik Oba Çadırında özel bir program düzenledi.

Tur rehberleri Yeşilyurt’ta Lezzet Caddesini gezdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen 30 kişilik Gastronomi Tur Rehberi Heyetini Yeşilyurt Lezzet Caddesinde ağırlayarak, Yeşilyurt'un tarihi, kültürü ve gastronomisi hakkında bilgiler paylaştı.

Tarihi Yeşilyurt Konaklarında Keyifli Anlar Yaşandı

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi işbirliğiyle; Yeşilyurt'un kültürel zenginliklerini tanıtmak ve pandemi döneminde vatandaşlara moral aşılamak amacıyla 'Yeşilyurt Akşamları' Sokak Konserleri başlatıldı.İlk programa ev sahipliği yapan Tarihi Yeşilyurt Konaklarında seslendirilen yöresel türkülerle keyifli anlar yaşandı.

Naci Şavata, Malatya'nın Eski Aile Hayatını Anlattı

Eski Belediye Başkanlarından, siyasetçi, eğitimci, sporcu ve akil adam Naci Şavata, Yeşilyurt Kent Konseyi'nde düzenlenen bir toplantıda doyumsuz, unutulmaz, tadı damağımızda kalan bir sohbet sundu.

'Planlı ve Sistemli Çalışma, Başarının Anahtarıdır'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Aile Okulu Kişisel Gelişim Seminerleri' kapsamında ki '21.Yüzyılda Kariyer ve Liderlik' konulu söyleşide, toplumların ve kentlerin yönetilmesinde liderlik kavramının önemi üzerine konuştu. Başkan Çınar, yenidünya düzeninin rekabet üzerine kurulduğunu ve bu rekabette var olabilmek için çok çalışmak gerektiğini ifade etti.

2. Aile Okulu ve Kişisel Gelişim Seminerleri Başladı

Yeşilyurt Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubunun '2. Aile Okulu ve Kişisel Gelişim Seminerleri' başladı.

'İyilik Önderleri' projesinin tanışma toplantısı yapıldı

Yeşilyurt Kent Konseyi Çocuk Çalışma Grubu tarafından yıl boyunca sürdürülecek olan 'İyilik Önderleri' projesinin tanışma toplantısı yapıldı.

Yeşilyurt Kent Konseyi 'Uluslararası Kent Konseyleri Çalışma Grupları' Projesiyle Almanya'da

Yeşilyurt Kent Konseyi, 'Avrupa Birliği Sivil Düşün' programı kapsamında başlattığı 'Uluslararası Kent Konseyleri Çalışma Grupları' projesi çerçevesinde; Almanya'nın Hessen bölgesinde bilgilendirme ve eğitim programı düzenledi.

Gençlik Meclisleri güçlerini birleştirdi

AB Sivil Düşün Programı desteği ile Malatya Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi öncülüğünde Türkiye'nin 30 il/ilçesinden Gençlik Meclisi temsilcileri "Kent Konseyleri Perspektifinden Gençlik Hakları Çalıştay'ı" gerçekleştirdi. Çalıştay'da güçlerini birleştiren meclisler, dayanışma ve ortak eylemlilik kararı aldı.

Başkan Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi 'Gençlik Hakları Çalıştayı' Programında Gençlerle Buluştu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi'nin ev sahipliğinde, 30 farklı Gençlik Meclis Üyesinin katılımıyla düzenlenen 'Gençlik Hakları Çalıştayı' etkinliğine katılarak, Yeşilyurt Belediyesinin gençlere yönelik yatırımlarını anlattı.

Yeşilyurt Kent Konseyinin 'Geri Dönüşüm Çarşısı' Etkinliği Renkli Ve Heyecanlı Geçti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın talimatıyla Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından düzenlenen 'Geri Dönüşüm Çarşısı' etkinliğine katılan çocuklar, evlerinde kullanmadıkları kitap, oyuncak, ayakkabı, kıyafet ve eşyaları takas yoluyla ya da cüzi miktarlarda satışını yaptılar. Etkinliğe yoğun ilgi gösteren çocuklar, sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturdular.

Başkan Çınar, 'Doğamızı Koruyalım, Onu Kirletmeyelim'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, '21 Eylül Dünya Temizlik Günü' nedeniyle Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından Beylerderesi Vadisinde düzenlenen temizlik ve çöp toplama etkinliğine katıldı. Çevre gönüllüleriyle birlikte çöp toplayan Başkan Çınar, 'Çevre bilinci arttıkça Yeşilyurt'umuz daha temiz ve daha yaşanır olacaktır. Doğamızı koruyalım, onu kirletmeyelim.' dedi.

Yeşilyurt Kent Konseyi ' KOSGEB Girişimcilik Kursu Sertifika' dağıtım töreni yapıldı

Yeşilyurt Kent Konseyi ile İş Kur Müdürlüğü'nün müşterek organize ettiği 'KOSGEB Girişimci Eğitim Kursları' devam ediyor. Sekiz hafta sürmesi beklenen kurslarda 200 girişimci adayına sertifika verilecek. Şimdiye kadar ilk üç hafta içinde 49 kursiyer kursu tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Yeşilyurt Kent Konseyi Yaz Kur'an Kursu İçin Yılsonu Kapanış Programı Düzenlendi

Yeşilyurt Kent Konseyi Yaz Kur'an kursunda 2 ay boyunca Kuran ve Elifba eğitimi gören 110 öğrenci için kapanış programı düzenlendi. Yeşilyurt Kent Konseyi'nde gerçekleştirilen program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Başkan Çınar, ''Tüm Kesimlerin Görüşlerini Önemseyen Yönetim Felsefesine Sahibiz''

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi 2.Seçimli Olağan Genel Kurulunda oy birliğiyle Yeşilyurt Kent Konseyinin yeni Başkanı olarak seçildi.

Yetim Ve Öksüz Çocuklar Havuz Etkinliğinde Eğlendiler

Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen programda, Yetim ve Öksüz çocuklar havuz etkinliğinde gönüllerince eğlendiler.

Yeşilyurt Kent Konseyi Yaz Kur'an Kursu Başladı

Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından 'Haydi Çocuklar! Kurslar Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur'an Olsun' sloganıyla açılan Çocuklara yönelik Kur'an-ı Kerim öğretimi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan Yaz Kur'an-ı Kerim Kursu yoğun katılımla derslerine başladı.

Başkan Çınar, ''Her Karede Yeşilyurt'un Eşsiz Güzelliği Var''

Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt Kent Konseyinin Yeşilyurt'un kültürel ve doğal zenginliklerini farklı fotoğraf kareleriyle bir araya getirip ilçenin tanıtımını daha geniş kesimlere duyurmak amacıyla düzenlediği 'Yeşilyurt Çiçek Açtı' isimli ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler belli oldu. Başkan Çınar, çekilen her karenin ayrı bir anlam ve değer taşıdığını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi, 'Çanakkale Şehitleri Anma' Bisiklet Turu Düzenledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın talimatıyla Yeşilyurt Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu tarafından, Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü nedeniyle 'Çanakkale Şehitleri Anma' projesi kapsamında Çanakkale'ye bisiklet turu düzenlendi.

Yeşilyurt Belediyesi İle Yeşilyurt Kent Konseyinden Ulusal Fotoğraf Yarışması

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yeşilyurt'umuzun baharla birlikte açan çiçeklerinin yöre kültürümüz, doğal yaşamımız ve günlük hayatındaki renklerinin fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla 'Yeşilyurt Çiçek Açtı' temalı ulusal fotoğraf yarışması düzenliyoruz' dedi.

Büyük sınava Büyük destek

Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından Üniversite Sınavına Hazırlanan öğrenciler için Gri Koç Gökhan Müftüoğlu'nun sunumuyla 'Rüyana Uyan' konulu motivasyon semineri düzenlendi.

''Özel Çocuklarımıza Sevgi Ve Hoşgörüyle Yaklaşmayı İlke Edinelim''

Yeşilyurt Belediyesinin destekleriyle Yeşilyurt Kent Konseyi ve Down Sendromlular Derneği tarafından 21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü nedeniyle düzenlenen 'Dünya Farklılıkla Güzel' etkinliğine katılan down sendromlu minikler, gösterileriyle büyük beğeni topladı.

Coşkun Aral, Yeşilyurt Kent Konseyi'nde Fotoğrafçılarla Buluştu

Ünlü fotoğraf sanatçısı ve savaş muhabiri Coşkun Aral, Yeşilyurt Kent Konseyi'nde düzenlenen söyleşide izleyicileri ve fotoğraf sevenlerle araya geldi.

Yeşilyurt Kent Konseyi'nden 29 Ekim'e özel klip

Yeşilyurt Belediyesinin destekleriyle, Yeşilyurt Kent Konseyi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 'birlik, beraberlik ve kardeşlik' temasını içeren özel bir klip çekti.Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,...

Öğrencilerin konseri büyük ilgi gördü

Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde kültürel etkinliklerde bulunan Müzik Çalışma Grubu öğrencileri tarafından sahnelenen 'Minik Eller Pamuk Ellerle Buluşuyor' konseri, şarkılar ve türkülerle izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Pedallar bu kez şehitler için çevrildi

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi işbirliğiyle kahraman şehitler anısına bisiklet turu düzenlendi.

Kudüs ve Mescid-Aksa fotoğrafları öğrencilerin beğenisine sunuldu

Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından İnönü Üniversitesinde açılan sergide Kudüs ve Mescid-Aksa fotoğrafları üniversiteli öğrencilerin beğenisine sunuldu.

Yeşilyurt Kent Konseyinden üniversitelilere seminer

Yeşilyurt Kent Konseyi üniversite sınavına girecek öğrencilerin stresini azaltmak, özgüven aşılamak ve motivasyonlarını artırmak amacıyla (Gri Koç) Gökhan Müftüoğlu'un katılımıyla 'Senin Hayallerine İhtiyacımız Var' konulu motivasyon eğitimi düzenledi.

Bakan Tüfenkci, 'Yüz Yıllık Yalnızlık, Kudüs Mescid-i Aksa' fotoğraf sergisinin açılışını yaptı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesinin kültürel etkinlikler kapsamında Yeşilyurt Kent Konseyi ile ortaklaşa düzenlediği, Mescid-i Aksa ve Filistin halkından farklı karelerin yer aldığı 'Yüz Yıllık Yalnızlık Kudüs Mescid-i Aksa' isimli fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

Yetim çocukların tekne keyfi

Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Karakaya Baraj Gölünde gerçekleşen tekne turunda misafir ettiği yetimlere unutamayacakları bir gün yaşattı.