Yeşilyurt Belediyesi Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Yeşilyurt Belediyesi Haberleri

Sezai Karakoç anısına şiir dinletisi düzenledi

Yeşilyurt Belediyesi ile Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanlığı işbirliğiyle başlatılan 'Aileyi Korumak Fethimizdir' Projesi kapsamında 16 Kasım 2021 tarihinde hayatını kaybeden şair, yazar ve düşünür merhum Sezai Karakoç anısına düzenlenen şiir dinletisi, duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Uluslararası Anadolu Kahve ve Kakao kongresine Yeşilyurt ev sahipliği yapıyor

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin ev sahipliğinde İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsünün (İKSAD) katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Anadolu Kahve ve Kakao Kongresi başladı. 3 gün sürecek olan kongrede yurt içi ve yurt dışından katılan akademisyenler tarafından kahve ve kakaonun tarihsel süreci üzerine bilimsel tabanlı sunumlar yapılacak.

Yeşilyurt’ta Engelliler Günü’ne özel program

Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Gedik Oba Çadırında özel bir program düzenledi.

Yeşilyurt Belediyesi, kırsal yaşam alanlarında yoğun bir tempoyla çalışıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu ve Cavit Aslan ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Oluklu, Gözene ve Duruldu mahallelerinde gerçekleşen yol yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını inceledi.

Yeşilyurt’ta pazar yeri dualarla hizmete açıldı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi tarafından konforlu, kapalı ve modern olarak inşa edilen Çilesiz Kapalı Semt Pazar Yeri gerçekleştirilen tören ve dualarla açıldı.

Aşk yolunda sinema filminin Malatya galası yapıldı

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin destekleriyle çekimleri Yeşilyurt'ta gerçekleştirilen 'Aşk yolunda' sinema filminin Malatya gala gösterimi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan filmin oyuncuları, desteklerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkür ettiler.

Yeşilyurt’ta ‘Z takımı’ müzikal tiyatro gösterisi yoğun ilgi gördü

Çocukların sosyal ve kişisel gelişimlerini destekleyecek sosyal sorumluluk projelerine devam eden Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 'Z Takımı' Müzikal Tiyatro Gösterisine çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Ağbaba: Suçluları Değil Yakalayanları Cezalandırıyorlar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin, insan kaçakçılığını ortaya çıkaran konsolosluk çalışanlarına ceza verilmesine tepki gösterdi.

'Üniversiteli Öğrencilerimizin Yanındayız'

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Üniversitesine kayıtlarını yaptıracak olan üniversite öğrencilerini yurt işlemlerini tamamlayana kadar Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünden devr edilen sosyal tesislerinde misafir edecek.

'Güvenli Alış Veriş İçin Denetimlerimiz Sürüyor'

Yeşilyurt Belediyesi ekipleri, kurban bayramı öncesinde vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıda maddelerine erişimi için fırın, pastane, market ve kasap gibi işyerlerinin yanı sıra, kurban satış noktalarındaki denetimlere ağırlık veriyor.

Tarihi Yeşilyurt Konaklarında Keyifli Anlar Yaşandı

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi işbirliğiyle; Yeşilyurt'un kültürel zenginliklerini tanıtmak ve pandemi döneminde vatandaşlara moral aşılamak amacıyla 'Yeşilyurt Akşamları' Sokak Konserleri başlatıldı.İlk programa ev sahipliği yapan Tarihi Yeşilyurt Konaklarında seslendirilen yöresel türkülerle keyifli anlar yaşandı.

Yeşilyurt'ta Yeşillendirme Hizmetleri Hız Kazandı

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yeşilyurt'un bütün yaşam alanlarını ferah, modern ve güzel bir görüntüye kavuşturmak için yeşillendirme, çevre düzenleme ve fidan dikimi çalışmalarına ağırlık veriyor.

'Aileyi Korumak Fethimizdir' Projesi İçin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Yeşilyurt Belediyesi ve Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanlığı, aile kavramının korunup güçlenmesi hedefiyle 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi içerisinde gerçekleştirilecek olan 'Fetih Aileden Başlar' temalı 'Aileyi Korumak Fethimizdir' projesi için tanıtım toplantısı düzenledi.

Başkan Çınar, 'Yeşilyurt'u Planlı Bir Şekilde Geleceğe Hazırlıyoruz'

Yeşilyurt ilçesinin harita ve arazi çalışmalarını güncellemek ve detaylandırmak amacıyla; merkez ve kırsal alanları kapsayan 51.000 hektarlık alanda uygulanacak 'Yeşilyurt Hali Hazır Harita' yapım işi için, Yeşilyurt Belediyesi ile İller Bankası Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

''Güçlü Türkiye, Gençlerimizin Omuzlarında Yükselecek''

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102'nci yılı dolayısıyla 'Spor Etkinlikleri ve Şiir Dinletisi' programı düzenledi. Yeşilyurt Belediyespor Kulübü sporcularının gösterileri ayakta alkışlandı.

Rektör Kızılay, Yeşilyurt Belediyesinin Kültür Yatırımlarını İnceledi

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Kızılay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine Yeşilyurt'un tarihi ve kültürel hazinelerini ön plana çıkarmak amacıyla hizmete sunulan Gedik Kültür Merkezi ile Tarihi Yeşilyurt Konaklarındaki müzeleri inceledi.

Yeşilyurt Belediyesi Çilesiz Semt Pazarı Ve Yaşam Merkezi'nin İnşaatı Hızla Yükseliyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Çilesiz mahallemizde yapımı tüm hızıyla devam eden Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi projemiz, sosyal yaşam yatırımlarına örnek gösterilecek, gelecek nesillere emanet edeceğimiz kıymetli eserdir.' diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi, Çevre Ve Görüntü Kirliliği Oluşturan Hurda Araçları Topluyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İlçemizin muhtelif bölgelerinde atıl vaziyette bulunan, araç trafiğini engelleyen, görüntü kirliliği yaratan terk edilmiş araçlar kaldırarak, Yeşilyurt'umuzun sağlıklı, huzurlu ve temiz kimliğini güçlendiriyoruz.' dedi.

Yeşilyurt Belediyesi, İhtiyaç Sahiplerine Yönelik Sosyal Yardımlarına Hız Verdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gazi, Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinde ki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazırlanan 1.800 adet kıyafetin yer aldığı yardım kolilerini Mahalle Muhtarlarına teslim etti. Başkan Çınar, vatandaşların gönül dünyalarında güzel bir yer almaya gayret ettiklerini söyledi.

Milletvekili Tüfenkçi, Tarihi Yeşilyurt Konaklarını İnceledi

AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Kadim Çırmıhtı'nın tarihsel ruhunu gün yüzüne çıkarmak adına Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan restorasyon projeleriyle farklı bir görüntüye kavuşan Tarihi Yeşilyurt Konakları ile bölgedeki dönüşüm projelerini yerinde inceledi.

Yeşilyurt Belediyesi, Görgü Mahallesine Yeni Nesil Çocuk Oyun Grupları Yerleştirdi

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yeşilyurt'a yakışan seviyede yaşam alanları kazandırmak adına yürüttüğü sosyal yaşam alanları projeleri kapsamında; vatandaşların talebi üzerine Görgü Mahallesinde ki Çocuk Oyun Parkını baştan aşağıya yeniden dizayn edip, oyun grupları, çevre düzenlemesi ve oturma alanlarıyla güzel bir seviyeye ulaştırdı.

Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Topsöğüt Konutlarının Temeli Atıldı

Yeşilyurt'taki yaşam kalitesini artıracak yatırımlarına aralıksız devam eden Yeşilyurt Belediyesinin, deprem kuşağında ki Malatya'da sağlam, dayanıklı ve modern yaşam alanlarının sayısını artırmak adına planlamaya aldığı 'Yeşil Topsöğüt Konutları' projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

'Yeşilyurt'umuzu Türk Bayraklarıyla Donatıyoruz'

Yeşilyurt Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98 nci yıldönümü dolayısıyla esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye etti.

Vali Aydın Baruş, Tarihi Konakların Restorasyonu Ve Dönüşüm Projelerini İnceledi

Malatya Valisi Aydın Baruş, Kadim Çırmıhtı'nın tarihi ve kültürel değerlerini turizme kazandırmak adına Yeşilyurt Belediyesi tarafından yürütülen 'Tarihi Konakların Restorasyonu ve Dönüşümü' projesindeki çalışmaları inceledi. Vali Baruş, Yeşilyurt Belediyesinin kent belleğinin korunması ve bölgenin turizme merkezine dönüştürülmesi bakımında çok önemli yatırımlarda bulunduğunu söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi, Melekbaba'nın Çehresini Değiştirecek Yatırımlara Hız Verdi

Melekbaba mahallesinde devam eden yol yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Melekbaba mahallemizin hem kendi içindeki araç ve yaya trafiğini modernize etmek hem de merkezle olan ulaşım ağını daha konforlu hale getirmek adına yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor.' diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi, Kaynarca Mahallesine Yeni Bir Sosyal Yaşam Alanı Kuruyor

Yeşilyurt'un tüm bölgelerinde kaliteli ve modern yaşam alanları oluşturmak adına yatırımlarına devam eden Yeşilyurt Belediyesi, Kaynarca mahallesindeki sosyal yaşam düzeyini daha kaliteli bir düzeye çekebilmek adına sokak sağlıklaştırmasından yol yenilemeye, aydınlatmalardan kaldırım düzenlemelere kadar çalışmaları içerisinde alan detaylı bir hizmet atağına start verdi.

Yeşilyurt Belediyesi, 'Meclis Üyeleri Ve Muhtarlarla İstişare' Toplantısı Düzenledi

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Milletvekili Ahmet Çakır ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Meclis Üyeleri ve Muhtarlarla İstişare' toplantısında talep ve önerileri dinlediler.

Başkan Çınar, 'Zor Günlerimizi Paylaşarak Atlatacağız'

Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alınan Tecde Mahallesi Kubilay ve Turgut Reis sokaklarında ikamet eden vatandaşlara 'Yeşil Gıda Seracılık' alanında üretilen sebzelerden oluşan gıda paketlerini teslim ettiler.

Yeşilyurt Belediyesi Gül Parkı, Çukurdere Mahallesine Farklı Bir Hava Kazandırdı

Çukurdere mahallesinde hizmete giren Gül Parkındaki yenileme çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İlçemizin en hareketli bölgelerinden olan Çukurdere mahallemizin sosyal yaşamına ayrı bir renk ve canlılık kazandıran Gül Parkımız, sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla hemşerilerimize huzurlu ve ferah ortamlar sunuyor.' dedi.

Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Üretim-Arge Sahasında Üretimler Hız Kazandı

Kuru fasulye, nohut ve rulo çim üretiminin yanı sıra bölgenin iklimine göre ekilecek yeni ürünlerin teknik özelliklerinin değerlendirildiği Tarımsal Üretim-ARGE sahasını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Verimli topraklarımızdan bereketli, doğal ve taze ürünler almaya devam ediyoruz. En kısa zamanda yerli üretimde Yeşilyurt Markası oluşacaktır.' dedi.