Yeşilyurt Belediye Başkanı Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Yeşilyurt Belediye Başkanı Haberleri

Başkan Çınar, esnafları ziyaret edip taleplerini dinledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'un farklı bölgelerindeki esnafları ziyaret ederek taleplerini dinledi.

Yeşilyurt’un ehramı için Coğrafi İşaret Tescil başvurusu

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yaptığı açıklamada, ' Türkiye'de dokumacılığın merkezi olarak gösterilen Yeşilyurt'umuzun tarihi bölgelerinden Çırmıhtı'ya özgü ehram kumaşı, geleneksel hayatımızın kıymetli bir parçası olup, hünerli kadınlarımızın ellerinde geleceğe taşınıyor. Yöresel dokumalardan ehramın Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alması için girişimlerimizi yoğunlaştırdık' diye konuştu.

Muhtarların eşleri, Yeşilyurt’taki yatırım alanlarını inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'a kazandırılan yatırım alanlarında inceleme ziyaretinde bulunan muhtarların eşlerini Gedik Kültür Merkezinde ağırlayarak, Yeşilyurt'un dünü, bugünü ve yarını üzerine detaylı bilgiler aktardı.

Başkan Çınar’ın pojeleri gerçeğe dönüşüyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, havuz yatırımıyla ilgili açıklamasında, ' 2022 yılı bahar ayında hizmete sunmayı planladığımız Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, gerek iç ve dış tasarımı gerekse de yüzme havuzu ve diğer mekanlarıyla birlikte gelişen Yeşilyurt'un imajına büyük değer katacaktır' diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi, kırsal yaşam alanlarında yoğun bir tempoyla çalışıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu ve Cavit Aslan ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Oluklu, Gözene ve Duruldu mahallelerinde gerçekleşen yol yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını inceledi.

Aşk yolunda sinema filminin Malatya galası yapıldı

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin destekleriyle çekimleri Yeşilyurt'ta gerçekleştirilen 'Aşk yolunda' sinema filminin Malatya gala gösterimi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan filmin oyuncuları, desteklerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkür ettiler.

Tur rehberleri Yeşilyurt’ta Lezzet Caddesini gezdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen 30 kişilik Gastronomi Tur Rehberi Heyetini Yeşilyurt Lezzet Caddesinde ağırlayarak, Yeşilyurt'un tarihi, kültürü ve gastronomisi hakkında bilgiler paylaştı.

Başkan Çınar, Tügva Malatya İl Yönetimini Lezzet Caddesinde Ağırladı

(TÜGVA) Malatya İl Yönetimini Lezzet Caddesinde ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Kadim bir geçmişe ve kültüre sahip Yeşilyurt'umuzun tüm zenginliklerini yeni ve farklı yatırımlarla gözler önüne serdik. Geçmişle gelecek arasında köprü vaziyeti gören kıymetli eserlerimizi hizmete sunarak geleneklerimizi, göreneklerimizi ve kültürümüzü bugünden geleceğe taşıyoruz.' diye konuştu.

Güldal Akşit, Yeşilyurt da İncelemeler de Bulundu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Genel Başkan Danışmanı, eski Turizm Bakanı Güldal Akşit'i, Mahmut Çalık&Ahmet Çalık Tekstil Müzesinde ağırlayarak, özel alanlarda sergilenen tekstil ürünleri ve bölgenin dokumacılık geçmişi hakkında bilgiler paylaştı.

Başkan Çınar, 'İyiliğe ve Paylaşıma Aracı Olalım'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bu yıl ki kurban bağışını 'Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye' sloganı altında kabul eden Türk Kızılay'ına yaptı. Başkan Çınar, kurban ibadetinin toplumsal dayanışma ve paylaşmaya büyük katkılar sağladığını söyledi.

Başkan Çınar, '15 Temmuz Milletimizin Topyekûn Kıyamı, Dirilişi Ve Şahlanışıdır'

15 Temmuz 2016 yılındaki Hain Darbe Girişiminin 5.Yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Meydanında düzenlenen anma programında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, '15 Temmuz ülkemizdeki karanlık darbeleri, muhtıraları çöpe atan; millet iradesinin üzerinde hiçbir gücün olmadığını ispatlayan önemli bir dönüm noktasıdır. ' dedi.

Başkan Çınar, 'Kaliteli Yatırımlarla İlçemizin Çehresini Değiştiriyoruz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Çağdaş, modern ve yaşam standardı yüksek bir Yeşilyurt'u gelecek kuşaklara emanet etmek adına sürdürdüğümüz yatırımlarla 82 mahallemizin tamamının yaşam düzeyini her geçen gün daha iyi bir seviyeye çıkartıyoruz.' diye konuştu.

Yeşiltepe'nin İhtiyaç Duyduğu Faydalı, Güzel Bir Yatırım

Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi, Seyran ve Atatürk Mahalle Muhtarları, yapımı tüm hızıyla süren Yeşiltepe Semt Pazarı ve Yeşil Gıda Market projesinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkür ettiler.

Başkan Çınar, 'Feridun Balaban ile Gurur Duyuyoruz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ABD'de düzenlenen Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışması'nda (ISEF) SPIE özel ödül kategorisinde birinciliği elde eden Malatya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Feridun Balaban ve ailesiyle ile bir araya gelerek, Malatyalıları sevince boğan başarısından dolayı tebrik etti.

Başkan Çınar, 'Çilesiz ve Tecde Yeni Cazibe Merkezi Olacak'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Semt Pazarı, Millet Kıraathanesi, Kafeterya ve Spor Alanlarını içerisine alacak şekilde hizmete sunacağımız Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi projemiz ile yeni yaşam alanlarımıza bir yenisini daha eklemiş olacağız. Çilesiz ve Tecde, yapılan yatırımlarla kentimizin yeni cazibe merkezi olacaktır.' diye konuştu.

Topsöğüt'lü Gençler İstedi, Başkan Çınar Yerine Getiriyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, seçim döneminde kendisinden halı saha talebinde bulunan Topsöğüt'lü gençlerin isteğini yerine getirmek amacıyla 5.810 metrekare alan üzerine modern bir futbol sahası kazandırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Başkan Çınar, 'Yeşiltepe, Yeni Yatırımlarla Daha Cazip Hale Geliyor'

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde gerçekleşen yol yenileme çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Yeşilyurt'umuzun her noktasını sağlıklı, planlı ve kalıcı yatırımlarımızla değerli ve özel hale getirmekteyiz. Kalite standardı yüksek hizmetlerimizle ilçemizdeki yaşam seviyesini her geçen gün daha güzel ve modern hale getiriyoruz.' diye konuştu.

Başkan Çınar, 'Büyüklerimizin Duaları, Hizmet Sevdamızı Artırıyor'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cumhuriyet Mahallesinde dört torunuyla birlikte yaşayan 73 yaşındaki Pakize Koç'u ziyaret ederek, hyır duasını aldı.

Başkan Çakır, '213'ncü Parkımızın Yapımına Başladık'

Yeşilyurt'un yeni sosyal yaşam alanlarıyla modern bir kent kimliğine büründüğünü ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İlyas Mahallesinde ki üç dönümlük alan üzerine inşa edecekleri 213'ncü parkın yapımına hız verdiklerini söyledi.

Başkan Çınar, 'Milletimizin Gönlünde Özel Bir Yere Sahipsiniz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Hemşireler Haftası' nedeniyle İnönü Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen video konferans programına katılarak, toplum ve insan sağlığı için büyük bir özveriyle çalışan hemşireleri verdikleri mücadeleden dolayı tebrik etti.

Başkan Çınar, '19 Mayıs, Milli Mücadelenin Ruhudur"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, '19 Mayıs 1919 Büyük Türk Milletinin yaşadığı sıkıntılı günler sonrasında küllerinden yeniden doğduğu, milletimiz ve ülkemiz için yeni bir geleceğe doğru hayati bir adımın atılmasını sağlayan Milli Mücadelenin ruhudur.' dedi.

Başkan Çınar, 'Kahraman Sağlık Ordumuzla Gurur Duruyoruz'

14 Mayıs Eczacılar Günü nedeniyle Yeşilyurt'ta hizmet veren Nöbetçi Eczaneleri ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Koronavirüs salgını ve deprem gibi insan hayatını tehdit eden olaylarda büyük bir fedakrlık ve özveriyle çalışarak isimlerini tarihimize altın harflerle yazdıran kahraman sağlık ordumuzun her biri neferiyle gurur duruyoruz.' diye konuştu.

Başkan Çınar, Tohma'da İhtiyaç Sahiplerini Ziyaret Etti, Semt Sahasını İnceledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Muhtar Evimiz, Semt Sahamız, alt ve üst yapı yatırımlarımızın yanı sıra sosyal yardımlaşma hizmetlerimizi ulaştırdığımız Tohma Mahallemizin çehresi hızla değişirken, mahalle sakinlerimizin taleplerini yerine getirmeye devam edeceğiz.' diye konuştu.

Başkan Çınar, 'Kudüs'te İnsanlık Suçu İşleniyor, Bayrama Hüzünlü Giriyoruz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Ramazan Bayramını, terör devleti İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği hain, gaddar ve çirkin saldırıların gölgesinde hüzünlü ve buruk bir şekilde karşılayacağız. Kudüs ve Filistin asla yalnız değildir.' diye konuştu.

'Gayretiniz ve Fedakrlığınız Asla Unutulmayacaktır'

AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkci ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle denetimlerine ara vermeden devam eden Sütlüce Jandarma Kontrol Noktasında görevli jandarma personelini ziyaret etti.

Rektör Kızılay, Yeşilyurt Belediyesinin Kültür Yatırımlarını İnceledi

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Kızılay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine Yeşilyurt'un tarihi ve kültürel hazinelerini ön plana çıkarmak amacıyla hizmete sunulan Gedik Kültür Merkezi ile Tarihi Yeşilyurt Konaklarındaki müzeleri inceledi.

Başkan Çınar, 'Muhtarlar, Yerel Yönetimlerin Temel Taşıdır'

2.Muhtarlar Akademisinin açılış programına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yerel yönetimlerin temel taşı olan mahalle muhtarlarımızı millete hizmet yolunda yol arkadaşlarımız olarak görüyoruz ve onların bilgi, deneyim ve tecrübelerinden sürekli istifade ediyoruz.' diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi Çilesiz Semt Pazarı Ve Yaşam Merkezi'nin İnşaatı Hızla Yükseliyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Çilesiz mahallemizde yapımı tüm hızıyla devam eden Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi projemiz, sosyal yaşam yatırımlarına örnek gösterilecek, gelecek nesillere emanet edeceğimiz kıymetli eserdir.' diye konuştu.

Başkan Çınar, 'Doğa Harikası Bölgelerimizi Turizme Kazandırıyoruz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Kadim Çırmıhtı ile Beylerderesi arasındaki tarihi ve doğal güzelliklere sahip bölgeleri turizme kazandırmak için 14 km uzunluğundaki imar yolunu açıp, aydınlatmalar, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla bu bölgenin hak ettiği değeri görmesini sağlayacağız.' diye konuştu.

Başkan Çınar, 'Sağlıklı, Güvenli ve Kaliteli Bir Yaşam Alanı Kuracağız'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Turgut Özal Mahallesi Kentsel Gelişim ve Dönüşüm' projesi kapsamında; tahliyesine karar verilen evlerin yıkım işlemlerini yerinde takip etti.