Öncelik Yayanın Haberleri

Öncelik Yayanın Haberleri

Jandarmadan yaya önceliği uygulaması

Malatya'da jandarma trafik timleri okul önlerinde 'Yayalar kırmızı çizgimiz' sloganı ile yaya öncelikli trafik denetimleri gerçekleştirdi.

Amaç: Yaya Önceliğine Dikkat Çekmek

İnsan ve toplum hayatını direk etkileyen sosyal konularda örnek hizmetlerine devam eden Yeşilyurt Belediyesi ile İl Emniyet Trafik Şube Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'Yaya Öncelikli Trafik' kampanyası kapsamında trafikte yaya önceliğinin yaşam önceliğiyle eş değer olduğunu vurgulamak amacıyla 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' etkinliği gerçekleştirildi.

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın

Hizmete girdiği 2015 yılından bugüne kadar 25 bine yakın öğrenciyi ağırlayan Yeşilyurt Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı, 'Trafik Haftası' nedeniyle Malatya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından verilen trafik eğitimine ev sahipliği yaptı. Minikler, eğlenceli bir eğitim programıyla trafik kuralları hakkında bilgi sahibi oldular.

İnsan Hayatına Saygı Gösterelim, Öncelik İnsandır

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 Yılı "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla "Yaya Öncelikli Trafik" yılı kapsamında trafikte yaya bilincinin oluşturulabilmesi için ilimizde etkinlikler düzenlendi.

Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın

Vali Aydın Baruş'un başkanlığında 'Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması' ile ilgili toplantı yapıldı.