Malatya Ticaret Ve Sanayi Odası Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Malatya Ticaret Ve Sanayi Odası Haberleri

Malatya ile Diyarbakır TSO’lar kardeş oda oldu

Malatya TSO ile Diyarbakır TSO arasında imzalanan kardeş Oda protokolü töreninde konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Malatya sanayimiz her geçen gün büyüyor, Diyarbakırlı iş insanlarını ilimize yatırıma davet ediyorum. Malatya olarak en önemli avantajımız beşeri sermayemiz' dedi.

Malatya’dan ihracat rekoru

Malatya'dan 2021 Kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47 artışla 47 milyon 123 bin dolar ihracat gerçekleştirildiğini belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz ihracat rakamı, tarihimizin en yüksek aylık ihracatı olarak gerçekleşti' dedi.

Komutan Altın’dan TSO ziyareti

Malatya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ercan Altın, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek Başkan Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Meclis Başkanı Hasan Özkan, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Malatya TSO Heyeti’nden Diyarbakır ziyareti

Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı açılışı için Diyarbakır'a giden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve beraberindeki heyet, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Başkan Sadıkoğlu: “ilk 10 ayın ihracatı 2020’nin tüm ihracatını geçti

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat rakamlarını değerlendiren Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'ilk 10 ayın ihracatı 2020'nin tüm ihracatını geçti' dedi.

'Hezarfen Projesi' imzaları atıldı

  'Hezarfen Projesi' imza protokolünde konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Gündüz, 'Projenin üyelerimizde patent ve marka hakkında fa…

Malatya TSO'da yapılandırma devam ediyor

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Üyelerimize sunduğumuz oda aidat borçlarını yapılandırma imknı 31 Ekim 2021 tarihine…

Malatya TSO TOBB proje okulu TEKNOFEST'te Türkiye birincisi oldu

İstanbul'da Atatürk Havalimanında 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021'e 'İnsanlık Yararına Teknoloji Sağlık ve İlk Yardım' kategorisinde 'Akıllı Eczane Sistemi' projesiyle katılan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın TOBB proje okulu Yunus Emre Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Türkiye birincisi oldu.

MTSO, MÜSİAD ve MİMDER'den ortak açıklama

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz ve Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, ortak bir basın açıklaması yaparak, inşaat malzemelerindeki fiyat artışı nedeniyle inşaat sektörünün zor zamanlar geçirdiğini belirttiler.

'Lojistik imkanların artmasını beklerken bir viyadüğe alternatif üretemedik'

Turgut Özal Viyadüğü'nde meydana gelen trafik kazası üzerine açıklamalarda bulunan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu; 'Sanayimiz için lojistik imkanların artmasını beklerken bir viyadüğe alternatif üretemedik, denizi geçmek isterken yine derede boğuluyoruz' dedi.

Başkan Sadıkoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Sadıkoğlu, "İsrail ürünlerini boykota davet ediyoruz"

Mescid-i Aksa'da sivil ve savunmasız Filistin halkına karşı uygulanan saldırgan eylemleri şiddetle kınadığını ifade eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Katil İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısı tüm Müslümanların kutsallarına yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırılar insanlık dışıdır ve insanlığa karşı suçtur. Malatya TSO olarak, hemşerilerimizi ve üyelerimizi İsrail ürünlerini boykota davet ediyoruz' dedi.

Başkan Sadıkoğlu, 'Yol arkadaşlarımız, gününüz kutlu olsun'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Sadıkoğlu'ndan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MTSO Başkanı Sadıkoğlu'ndan Kurban Bayramı mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Malatya İş dünyasına Elektrikte yüzde 17'lik Dev İndirim

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş arasında yapılan protokol ile; Malatya iş dünyası için yüzde 17'ye varan indirimli elektrik imknı sağlandı.

Malatya TSO 'Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri' Düzenlendi

Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan ihracata yönelik destek programlarının tanıtılması amacıyla Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ev sahipliğinde Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİP) işbirliğiyle, Ticaret Bakanlığı yetkilileri tarafından iş dünyası temsilcilerine yönelik 'Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri' düzenlendi.

Malatya TSO'dan Öğrencilere Destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Hatunsuyu İlkokulu'nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Malatya TSO Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Kasım ayı olağan Meclis toplantısı yapıldı.

Başkan Sadıkoğlu, ''Fuar, Malatya'nın gurme turizmine büyük katkı sunacak''

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, bu yıl ikincisi düzenlenen Gurme 2019 Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı'nın Malatya'nın gurme turizmine büyük katkı sunacağını söyledi.

Hindistan'ın Büyükelçisi Bhattacharyya'dan MTSO'ya Ziyaret

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (MTSO) ziyaret etti. Büyükelçiyi TSO Başkanvekili Mehmet Gündüz, TSO Başkan Yardımcısı Celal Abbas Karaduman, TSO Yönetim Kurulu Üyeler, TSO Meclis Başkanvekili Hakan Er ve TSO Meclisi Divan Üyeleri karşıladı.

MTSO Üyesi Olan KOBİ'ler Yeni Program Hakkında Bilgilendirildi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliği ile 'Yurt dışı Pazar Hibe ve Destek Programı' bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda Yurt dışı Pazar Hibe ve Destek Programı kapsamında desteklenecek proje türleri hakkında bilgi verildi.

Almanya Schengen vizesi için başvurular artık Malatya'dan yapılacak

Mart ayı içerisinde çalışmalarına başlanılan ve Almanya Büyükelçiliği Vize Bölüm Başkanı Jörg Fürstenau ve İDATA yetkili Müdürleri ile Ticaret ve Sanayi Odasında bir araya gelen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Vize ofisinin 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle başvuruları almaya başlayacağını ifade etti.

Başkan Sadıkoğlu, ''Kapımız Herkese Açıktır''

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Haziran Ayı Olağan Meclis toplantısı yapıldı.

Sadıkoğlu, ''Kayısı da Etiket Oyunlarına Müsaade Etmeyiz''

Türkiye'de ve dünyada coğrafi tescile sahip, marka değeri olan kayısının ticari kaygılarla, etiket oyunları ile tezghlarda değerinin düşürülmemesi adına çalışma başlatan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 81 ile yazı gönderdi.

Malatya TSO ile Mersin TSO 'Kardeş Oda' oldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) arasında 'Kardeş Oda' protokolü imzalandı.

'Meslek Lisesi Ülkenin Geleceği' toplantısı gerçekleştirildi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Şehitleri Salonu'nda Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğinde 'Meslek Lisesi Ülkenin Geleceği' toplantısı gerçekleştirildi.

'Mentörlük Projesi' protokolü imzalandı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve KOSGEB arasında 'Mentörlük Projesi' protokolü imzalandı.

Yatırımlarda Devlet Yardımları ve Bölgesel Teşvikler Semineri Düzenlendi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı ve Kayısı Araştırma ve Proje Geliştirme Derneği işbirliği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Dr. Mehmet Yurdal Şahin'in katılımıyla 'Yatırımlarda Devlet Yardımları ve Bölgesel Teşvikler' konulu seminer yapıldı.

Başkan Sadıkoğlu, ''Malatya'ya Değer Katacak Her Projeyi Destekliyoruz''

İspanya'nın Pedreguer Belediye Başkanı Sergi Ferrus ile beraberinde İspanya, Portekiz ve İtalya'dan gelen öğrenciler Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.