Kale haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Kale Haberleri

Kale haber ve son dakika Kale gelişmelerine, Kale turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.

Vali Baruş, Kale İlçesinde Muhtarlarla Toplantı Düzenledi

  Vali Aydın Baruş, Kale ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizas…

Başkan Güder Milli Kaleci Karadağ'dan Söz Aldı

​​​​​​​Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, son Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı'nın başarılı file bekçisi Malatyalı Selim Karadağ'ı makamında konuk etti. Milli kaleci Karadağ'dan Dünya Şampiyonluğu sözünü alan Başkan Güder, 'Büyük bir başarı hikyesi yazdınız. Türkiye sizinle gurur duyuyor' dedi.

Kale Kıyıcak Mahallesi ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Kale İlçesi Kıyıcak Mahallesinde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme gezisine Kale Belediye Başkanı Murat Koca, MASKİ Genel Müdürü Memet Mert, AK Parti Kale İlçe Başkanı Abdulvahap Temur, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile mahalle muhtarları eşlik etti.

Kale ilçesi muhtarları ile toplantı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Memet Mert, ilçe toplantılarına devam ediyor.

Başkan Güder'den Ampute Milli Takımına Tebrik

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İspanya Ampute Milli Takımını 6 – 0 yenen ve Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Ampute Milli Takımı'nın başarılı kalecisi Malatyalı Selim Karadağ'ı görüntülü arayarak, tebriklerini iletti.

Çelik Takı Toptan Alışverişte Güvenilir Adres

Toptan bijuteri nereden alınır? insanların en çok merak ettiği sorulardan biridir. Bu makalede sizlere bu konu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Kale İlçesi Salkımlı Mahallesinde Köy Konutları İncelendi

Vali Aydın Baruş, Kale İlçesi Salkımlı Mahallesinde yapılan deprem konut projelerini yerinde inceledi.

Kale'de Tamamlanan Deprem Konutları Kura İle Hak Sahiplerine Teslim Edildi

24 Ocak 2020'de Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen ilçelerin arasında yer alan Malatya'nın Kale ilçesinde yapılan deprem konutları tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

MTÜ'den Tarımsal Eğitim ve Öğretimin 175. Yıldönümünü Etkinliği

Tarımsal Eğitim ve Öğretimin 175. Yıldönümü nedeniyle Malatya Turgut Özal Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Ziraat Mühendisleri Odası'nın ortaklaşa düzenlediği 'Tarımsal Eğitim ve Öğretimin 175. Yıldönümünü' etkinliğine Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin IŞIKGECE, TAGEM Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik, Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Gündüz ve üniversite senatosu katılımları ve Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Grv. Suat Kuluşaklı'nın sunumları ile gerçekleşti.

AK Parti heyetinden Akçadağ, Doğanşehir ve Kale İlçelerine çıkarma

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Malatya 7.Olağan İl Kongresine katılmak üzere 25 Ekim Pazar günü kent geleceğini ifade ederek, 'Kongremizden sonra Malatya'ya hizmet yolumuza devam edeceğiz' dedi.

AK Partili Çalık, 'Kılıçdaroğlu'nun gaf karnesi bol sıfırlıdır'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 'Sayın Kılıçdaroğlu'nun gaflarını saymakla bitiremeyiz. Kağıthane'ye Kağıttepe diyen, Lefter'i orta sahadan alıp kaleye geçiren Kılıçdaroğlu gaf karnesine bir sıfırı da Kapalı Maraş'ın açılmasıyla ilgili 'Hangi Maraş' cevabıyla eklemiştir' dedi.

Başkan Gürkan, Pütürge – Kale grup yolunu yerinde inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, AK Parti Pütürge İlçe Başkanı Bülent Karayılan ile birlikte Pütürge'de incelemelerde bulunduktan sonra, Pütürge – Kale grup yolundaki çalışmaları da yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bu İyi Niyet! Sivrisinek ve Böcekler

Türkiyeson.com haber sitesinin yazarı Malatyalı Hakkı Şenyiğit, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın Büyükşehir Belediyesinde geçen dönemi değerlendirip, sorular sorup, eleştirilerini ve uyarılarını korkusuzca kaleme aldı.

MTÜ'de İtalyan Şef ile Malatya Mutfağı ve Beslenme Önerileri Online Toplantısı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ) koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu'nda görevli akademisyen ve öğrencilere yönelik olarak üniversitenin Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden MTÜ Gastronomi Toplantısı düzenlendi.

Başkan Gürkan ve Vali Aydın Baruş Kale'de incelemelerde bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Valisi Aydın Baruş ile birlikte, Kale'de ilçesinde incelemelerde bulunup, Kale Kaymakam Vekili Nurullah Kaya'yı ziyaret ettiler.

Çalık'tan müjde; Kale'ye ilçe merkezi kazandırılıyor

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Kale ilçesinin bir ilçe merkezinin olmadığın belirterek, deprem konutları kapsamında Kale'ye 250 konuttan oluşan bir ilçe merkezinin de kazandırılacağını müjdeledi.

Vali Baruş Kale İlçe Muhtarlarıyla Deprem Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Malatya Valisi Aydın Baruş, mağdur olan vatandaşlarımızın doğru bilgilere erişimini sağlamak amacıyla Kale Kaymakamlığı toplantı salonunda muhtarlarla toplantı düzenledi.

Yeşilyurt, Afad'ın Açıkladığı Afet Etkinlik Alanına Dhil Edildi

6,8 büyüklüğündeki Elazığ-Malatya Depreminden ciddi seviyede etkilenen Yeşilyurt İlçesi, Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ile birlikte AFAD'ın açıklamış olduğu afet etkinlik alanına dhil edildi.

Cemile Teyze'ye Başkan Gürkan Sahip Çıktı

6.8 şiddetindeki deprem Kale ilçesine bağlı UzunHüseyin Mahallesinde de yıkımlara sebep oldu. Depremde evi kullanılamaz hale gelen Cemile Teyze'ye Devlet sahip çıktı.

Vali Baruş ve Başkan Gürkan, Kale ilçesine bağlı mahalleleri gezdiler

Malatya Valisi Aydın Baruş ile Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kale İlçesinde evleri zarar gören depremzedeleri ziyaret ettiler. Malatya'da deprem sonrası yaralar sarılmaya devam ediyor.

Vali Baruş Depremden Etkilenen Kale İlçesinde İncelemelerde Bulundu

24 Ocak günü yaşanan deprem neticesinde hasar gören mahallelerde incelemelerde bulundu.

Vali Baruş Depremden Etkilenen Kale ve Merkez İlçelerinde İncelemelerde Bulundu

24 Ocak günü 20.55 sıralarında 6.5 şiddetindeki deprem neticesinde hasar gören vatandaşlarımızı ziyaret ederek bölgede incelemelerde bulundu.

Kale'nin Hak Ettiği Yere Gelmesi Noktasında Birlikte Çalışacağız

Vali Aydın Baruş, Kale ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan YATAY, Başkan Güder İse DİKEY Yapılaşma Taraftarı

TurkiyeSon.com'un değerli yazarı Malatyalı Hakkı Şenyiğit, Türkiye Cumhuriyeti Başkanının ısrarla Yatay yapılaşmanın olması gerektiğini açıklamasına rağmen Malatya Battalgazi İlçe Belediye Başkanı Osman Güder ise Dikey Yapılaşmayı yaygınlaştırmaya çalışmasını kaleme aldı.

Yıllar Sonra Emniyet Her Yerde

Türkiyeson.com yazarı Malatyalı Hakkı Şenyiğit'in kaleme aldığı "Yıllar Sonra Emniyet Her Yerde" başlıklı Yorum - Haberi sizlerle buluşturuyoruz.

Başkan Çınar, 'Bir Gün Değil Her Gün Çanakkale'

Yeşilyurt Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında; Çanakkale destanı ve ruhunu, tüm yurdu karış karış gezerek anlatan Gezici Çanakkale Müzesini Malatyalılarla buluşturdu.

Fatih Anadolu Lisesi Çok Şanslı

Gündüzbey Anadolu Lisesi Müdürlüğü görevini Vekaleten yapmakta olan Fevzi Şahin, Fatih Anadolu Lisesi Müdürlüğüne asaleten atandı.

Büyükşehir Kale de Çalışıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kale ilçesinde yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapıyor.

Başkan Gürkan Kale İlçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kale ilçesinde ziyaretlerde bulunup, Kale Kaymakamı, Kale Büyükşehir Belediyesi, Kale AK Parti Teşkilatı üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Kale haber ve son dakika Kale gelişmelerine, Kale turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.