Ilkokul Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Ilkokul Haberleri

Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu'ndan Sosyal Sorumluluk Projesi

Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu tarafından öncülük edilen “Onlar Giyinsin Biz Isınalım” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara yardım eli uzatıldı.

Battalgazi Trafik Eğitim Parkı Minik Öğrencileri Konuk Etti

Battalgazi'de eğitim ve öğrenim gören 200 ilkokul öğrencisi, 2021 yılında yenilenen konseptiyle faaliyetlerine aralıksız devam eden Battalgazi Belediyesi Trafik ve Eğitim Parkını gezerek, trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrendi.

Öğretmen Nilüfer Z. Aktaş, ''Çevre Dostluğu En Büyük İyiliktir''

Hacı İbrahim Işık İlkokulu üçüncü sınıf öğrencilerine Yeni Öğretim yılının ilk gününde Ormana, çevreye sevgiyi ve koruma bilincini kazandırıldı.

Vali Baruş, Hacı Halil Çiftliği İlkokulu ve Malatya Spor Lisesini ziyaret etti

Vali Aydın Baruş, Türkiye genelinde 12 Ekim itibariyle kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlaması sebebiyle Hacı Halil Çiftliği İlkokulu ve Malatya Spor Lisesini ziyaret etti.

Öğrencileri İle İnternet Üzerinden Aktif İletişime Devam Etti

Köşe yazarımız, Şair - Yazar ve İlkokul Öğretmeni Nilüfer Zontul Aktaş, Covid-19 salgını sebebiyle evlerinde eğitime devam eden öğrencileri ile bağını koparmadı. Öğrencilerine İnternet üzerinden dersin yanı sıra kendi yazdığı hikaye ve masalları da anlatıyor.

24 Derslikli Sümer İlkokulu İnşaatı Protokolü İmzalandı

Vali Aydın Baruş Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çalık Holding adına İnşaat Yatırım Genel Müdürü Mesut Kutluay arasında protokol imzalandı.

Vali Baruş Necatibey Ortaokulu ve Kubilay Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, Necatibey Ortaokulunun Taşındığı Nurettin Zengi İlkokulunu ve Kubilay Anadolu İmam Hatip Lisesinin Taşındığı Orhangazi Ortaokulunu ziyaret etti.

Vali Baruş Selçuklu Ortaokulunu ve Niyazi Mısri İlkokulunu Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, Hafize Özal Kız Meslek Lisesinin taşındığı Selçuklu Ortaokulunu ve Feyzullah Taşkınsoy Ortaokulunun taşındığı Niyazi Mısri İlkokulunu ziyaret etti.

Fendoğlu Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının İlk döneminin kapanış karnelerini alan Şehit Hamit Fendoğlu İlkokulu ve ortaokulu öğrencilerinin karne sevinçlerine ortak oldu.

Vali Baruş, Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Vali Aydın Baruş, Selahaddin Eyyubi İlkokulunu ziyaret ederek ilk karnelerini alan birinci sınıf öğrencilerine karnelerini dağıttı.

Başkan Güder, Çocukların İlk Karne Heyecanına Ortak Oldu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönemi karnelerini dağıtarak, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Güder, Tevfik Memnune Gültekin İlkokulu ile Şehit Ekrem Toktamış Anadolu Lisesi'nde karne dağıttı ve bu güzel anlara şahitlik etti.

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Okullarda

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu(MBŞT) Gezici Eğitsel Etkinlikler düzenliyor. İlkokullara giderek sınıfları tek tek ziyaret eden MBŞT ekibi, 'Şaban Sınıfımızda' adlı gösteriyle tiyatroyu öğrencilerle buluşturuyor.

Malatya TSO'dan Öğrencilere Destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Hatunsuyu İlkokulu'nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Vali Baruş, Battalgazi İmam Hatip Ortaokulu ve Selçuk İlkokulunu Ziyaret Etti

Malatya Valisi Aydın Baruş, Battalgazi İmam Hatip Ortaokulu ve Selçuk İlkokulunu ziyaret etti.

Battalgazi Belediyesi, Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor

Battalgazi Belediyesi, Battalgazi ilçesindeki Merdiven İlkokulunda öğrenim gören öğrencilere, mont ve bot yardımında bulundu. Çocuklarda yakından ilgilenen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Hizmet Belediyeciliğinin yanında Sosyal Belediyecilik olarak ta toplumda denge farkını gidermek adına olumsuz koşulları bir nebze de olsa olumluya dönüştürme adına çalışıyoruz' dedi.

Milletvekili Tüfenkçi İle Başkan Çınar, Sütlüce'de Öğretmenler Ve Öğrencileri Ziyaret Etti

AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkçi ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çocukların daha fazla kitap okumalarını teşvik edecek bir projenin hayata geçtiği, temizliği ve okul içi düzeniyle örnek gösterilen Sütlüce Şehit Seracettin Kılınç İmam Hatip Ortaokulu ile Sütlüce İlkokulu-Ortaokulunu ziyaret ederek, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldiler.

24 Kasım'da Vali Baruş'a Öğretmenlerden Ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı öğretmenleri temsilen Battalgazi İlçesi Gazi İlkokulu Müdürü Ahmet Yıldızhan, Öğretmenler Derya Çetin Cengiz ve Muzaffer Ülger ile birlikte Vali Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.

'İlkokulda Dil Becerileri Çalıştayı' Başladı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin katılımıyla düzenlenen 'İlkokulda Dil Becerileri Çalıştayı' başladı.

Vali Baruş, Hasan Akbudak İMKB Lisesi ve Ali Nihat Bozatlı İlkokulunu Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ali Nihat Bozatlı İlkokulunu ziyaret etti.

Battalgazi Belediyesi'nden Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha

Battalgazi Belediyesi tarafından başlatılan 'Oyuncak Kardeşliği Projesi' minik çocukların yüzlerini güldürdü. Gazi İlkokulu öğrencileri Hacı Halil Çiftliği İlkokulu'nda eğitim gören öğrencilere, 'Oyuncak Kardeşliği Projesi' kapsamında oyuncak hediye ettiler.

Geleceğe İnanan Güçlü ve Başarılı Bireyler Yetişmesini Sağlayacak Olan Sizlersiniz

Vali Aydın Baruş, merkez ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri ile bir araya geldi.

Vali Baruş Öğrencileri Makamında Kabul Etti

Yeşilyurt İlçesi Abdülkadir Eriş İlkokulu öğrencileri, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı kapsamında Vali Aydın Baruş´u makamında ziyaret etti.

Malatya'da 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Düzenlendi

Vali Aydın Baruş, Tevfik Memnune Gültekin İlkokulunda düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'nde katıldı.

Başkan Güder, 'Sizler Geleceğimizin Teminatısınız'

2019-2020 Eğitim öğretim yılı başladı. Eğitim öğretim yılı başlaması münasebeti ile Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Şehit Şahin Altmış İlkokulunu ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Güder, 2019-2020 Eğitim öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Çınar, İlkokul Öğretmenini Görünce Duygulandı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kendisine sürpriz bir ziyarette bulunan İlkokul Öğretmeni Mehpare Karol'u makamında ağırladı. Başkan Çınar, "Öğretmenlerimizin üzerimizdeki emekleri çok büyüktür, hakları asla ödenmez!" dedi.

Vali Baruş Kuluncak Kodlama Etkinliğine Katıldı

Vali Aydın Baruş, Kuluncak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte koordine ettiği ilçedeki ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrencilere yönelik uygulanan robotik kodlama eğitimleri final programına katıldı

Vali Baruş Sümer İlkokul ve Ortaokulunu Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, Sümer İlkokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Avşar Oyunu Özalper İlkokulunda Kullandı

MHP(Milliyetçi Hareket Partisi) Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, yerel seçimlerde oyunu Özalper ilkokulunda kullandı.

Gençlik Meclisi Suluköy İlkokulu'na Kitap Desteğinde Bulundu

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan 'Kitap Toplama Kampanyası' ile minik öğrencilerin yüzleri gülmeye devam ediyor.

24 Kasım'da Öğretmenlerden Vali Baruş'a Ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı öğretmenleri temsilen Battalgazi İlçesi Fırat İlkokulu Öğretmenleri Hülya Badem ve Fehmi Ciğerci ile birlikte Vali Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.