İlahiyat Fakültesi Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

İlahiyat Fakültesi Haberleri

Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu'ndan Sosyal Sorumluluk Projesi

Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan Bilgi ve Erdem Öğrenci Topluluğu tarafından öncülük edilen “Onlar Giyinsin Biz Isınalım” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara yardım eli uzatıldı.

Elazığ'da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ), Mevlid-i Nebi haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.FÜ İlahiyat Fakültesi tarafından, Yabancı Diller Fakültesi Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda Kur'an-ı Kerim Tilavet programı düzenlendi. Sinevizyon gösterimiyle...

'Peygamber ve Gençlik' konferansı

Adıyaman Müftülüğünün Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Necmettin Erbakan üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, 'Peygamberimiz ve Gençlik' konulu konferans verdi.Perre salonda gerçekleştirilen...

İlahiyat Fakültesi öğrencileri Gıda Bankası'nı gezdi

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Doğan, genel sekreter Bedrettin Gündoğdu ve bir grup öğrenci, Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankası'nı ziyaret etti.Belediye Başkanı Yardımcısı...

Siyer Derslerinin 12'ncisi gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen Medine Dönemi Siyer Derslerinin 12.si gerçekleştirildi. Derste, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fethullah Zengin, Senetu'l Vüfud (Heyetler Yılını) anlattı.

Rektör Kızılay İlahiyat Fakültesini ziyaret etti

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İlahiyat Fakültesi akademik kuruluna başkanlık etmek ve fakülte hakkında bilgi almak üzere İlahiyat Fakültesini ziyaret etti.

Malatya'da 'Kudüs' temalı yarışma düzenlenecek

Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 'Kudüs' temalı fotoğraf, resim, şiir, mektup ve bilgi yarışması düzenlenecek.

İslami İlimler Akademisini bitirenlere sertifikaları verildi

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya İl Başkanlığı ile İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında imzalanan protokol gereği yapılan İslami İlimler Akademisini tamamlayanlara sertifikaları verildi.

İnönü Üniversitesinde cami temeli atıldı

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, İnönü Üniversitesi içinde temeli atılan caminin tamamlanması için herkesin gönülden destek vermesi gerektiğini ifade ederek, "Temin edilecek kaynaklara bağlı olarak camimizin en az iki, en çok üç yıl içinde tamamlanmasını ümit ediyoruz" dedi.

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden Danıştay'a tepki

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri yaptıkları basın açıklaması ile Danıştay tarafından alınan kararla İlahiyat Fakültesi mezunlarının, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği'ne atanmalarının önünün kesilmesine tepki gösterdi.

Emekli pilot 70'inden sonra üniversite mezunu oldu

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden bu yıl mezun olan Malatyalı 72 yaşındaki emekli Hava Pilot Kurmay Yarbay Mehmet Yılmaz Pekkaya, azmiyle gençlere örnek oluyor.

Prof. Dr. Fikret Karaman, ''Yapılacak Camii İbadethane Dışında Laboratuvar Niteliği Taşıytacak''

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, üniversite yerleşkesine yapılacak olan caminin ibadethane dışında İlahiyat Fakültesi öğrencileri için bir laboratuvar niteliği de taşıyacağını söyledi.

Öğretim görevlisi ile eşi kazada öldü

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muharrem Çakmak ile eşi Şennur Çakmak trafik kazasında hayatını kaybetti.

Belediye Başkanı Gürkan akademisyenlerle bir araya geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen 'İslam ve Yorum' adlı uluslararası sempozyuma katılmak üzere Malatya'ya gelen akademisyen ve katılımcılarla bir araya geldi.