İçişleri Bakanlığı Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

İçişleri Bakanlığı Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu’dan Başkan Gürkan ile personele teşekkür belgesi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Akdeniz bölgesinde meydana gelen yangın afeti ve Batı Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel afeti sonrasında bölgedeki çalışmalara destek veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve çalışmalara katılan personellere teşekkür belgesi gönderildi.

Jandarmadan yaya önceliği uygulaması

Malatya'da jandarma trafik timleri okul önlerinde 'Yayalar kırmızı çizgimiz' sloganı ile yaya öncelikli trafik denetimleri gerçekleştirdi.

Biz Anadoluyuz Ekibinden MTÜ'ye Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan ve İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Kayseri`den Malatya'ya gelen 45 öğrenci ve görevli öğretmenleri tarafından Malatya Turgut Özal Üniversitesi'ne ziyaret gerçekleştirildi.

Başkan Gürkan, Vali Baruş ile birlikte Esnafları ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Malatya Valisi Aydın Baruş, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Kademeli Normalleşme kapsamında Pazartesi günü işyerlerini açmak için hazırlık yapan esnafları ziyaret ederek geçmiş bayramlarını kutlayıp çalışmalarında başarılar dilediler.

Büyükşehir Belediyesinden 'Sağlık İçin, Hepimiz İçin' Denetimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Denetleme ekipleri İçişleri Bakanlığınca 'Sağlık İçin, Hepimiz İçin' sloganıyla yayınlanan genelge doğrultusunda kent genelinde esnaflar ve toplu taşıma araçlarını denetleniyor.

Malatya Valiliği Sokağa Çıkma Yasağını Duyurdu

İçişleri Bakanlığı tarafından Otuz Büyükşehir ve Zonguldak ilinde geçerli olmak üzere ilan edilen "2 Günlük sokağa Çıkma Yasağını" ve uygulama esaslarını duyurdu.

Malatya İl Hıfzısıhha Kurul Kararı (Karar No: 2020/36)

Malatya İl Hıfzıssıhha Kurulu 11.04.2020 Cumartesi günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında valilik toplantı salonunda yaptığı toplantıda; İçişleri Bakanlığı tarafından Otuz Büyükşehir ve Zonguldak ilinde geçerli olmak üzere ilan edilen "2 Günlük sokağa Çıkma Yasağını" ve uygulama esasları görüşülerek oy birliği ile karar verildiği duyuruldu.

Başkan Gürkan, TBB Toplantısında Deprem İle İlgili Bir Sunum Yaptı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), İçişleri Bakanlığı ve Japonya Ulusal Afet Yönetim Kurumu (JICA) işbirliğinde belediyelerde deprem ve diğer doğal afetler konusunda yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla 'Afet Riski Azaltma ve Deprem İstişare Toplantısı' düzenledi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi Kapsamında Toplantı Düzenledi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu, İçişleri Bakanlığı tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele için yayımlanan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi" kapsamında 1. Dönem Toplantısını düzenlendi.

'Kemerin Ses Getirsin' Projesi Ödülleri Vali Baruş Tarafından Verildi

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Hayatı Korumak için Senin de Kemerin Ses Getirsin yarışmasında derece alan 4 öğrenci, ödülünü Vali Baruş'tan aldı.

Amaç: Yaya Önceliğine Dikkat Çekmek

İnsan ve toplum hayatını direk etkileyen sosyal konularda örnek hizmetlerine devam eden Yeşilyurt Belediyesi ile İl Emniyet Trafik Şube Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'Yaya Öncelikli Trafik' kampanyası kapsamında trafikte yaya önceliğinin yaşam önceliğiyle eş değer olduğunu vurgulamak amacıyla 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' etkinliği gerçekleştirildi.

Yaya bilincinin oluşturulması amacıyla zemin işaretleme çalışmaları devam ediyor

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin oluşturulması amacıyla başlatılan kampanyaya Malatya Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerdeki çalışmalarıyla destek vermeye devam ediyor.

İZDES Heyetinden Vali Baruş'a Ziyaret

İçişleri Bakanlığı İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi kapsamında Malatya'ya gelen Vali-Mülkiye Başmüfettişi İzzettin Küçük başkanlığındaki heyet, Vali Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.

TAMP 2019 Ulusal Deprem Tatbikatı Malatya'da Gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından hazırlıkları yapılan Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) 2019 Ulusal Deprem Tatbikatı 26 il ile eş zamanlı olarak Malatya'da da gerçekleştirildi.

Vali Baruş "Yaya Geçidi Nöbeti Etkinliğine" Katıldı

Vali Aydın Baruş, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eşzamanlı düzenlenen "Yaya Geçidi Nöbeti Etkinliğine" katıldı.

Yeşilyurt'lu Muhtarlara 'Muhtarlık Bilgi Sistemi' Anlatıldı

Malatya Valiliği, Yeşilyurt Kaymakamlığı ile Yeşilyurt Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan (MUBİS) Muhtarlık Bilgi Sistemi hakkında mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Samsun'dan Malatya'ya ' Biz Anadoluyuz' Gezisi

Vali Aydın Baruş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde İçişleri Bakanlığınca başlatılan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen 'Biz Anadoluyuz' projesi kapsamında Samsun'dan gelen 40 öğrenci ile bir araya geldi.

Trafikte yaya bilincinin oluşturulması amacıyla zemin işaretlemeleri yapılıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin oluşturulması amacıyla başlatılan kampanyaya Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki çalışmalarıyla destek vermeye devam ediyor.

'Açık Kapı Projesi' Yeşilyurt'ta Hayata Geçti

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 İl ve nüfusu 100 binin üzerinde ki ilçelerde hayata geçirilmek üzere hazırlanan 'Açık Kapı Projesi', Yeşilyurt'ta hizmete girdi. Vatandaşlar, uygulama sayesinde 17 başlık ve 322 konudan seçtikleri taleplerini yüz yüze, web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden Yeşilyurt Kaymakamlığında oluşturulan Açık Kapı Bürosuna iletebilecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yeni EBYS Sistemine Geçiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, İçişleri Bakanlığının sorumluluğu ve koordinasyonunda yürütülen ve tüm mahalli idareler, birlikler ve işletme genel müdürlükleri tarafından kullanılan e-belediye uygulamasının birinci aşamasında sistemin devreye alınması ile ilgili olarak daire başkanları, şube müdürleri ve ilgili personellere yönelik hizmet içi eğitim programı düzenledi.

Vali Baruş, 'Biz Anadoluyuz' Projesi kapsamında öğrencilerle buluştu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Yozgat'tan, Malatya'ya gelen 40 öğrenci Vali Aydın Baruş' u ziyaret etti

5. Uluslararası Fotokamp İçin İlçe Ziyaretleri Yapıldı

'Yırtık da Olsa Çadırınla Gel' sloganı ile yola çıkan ve bu yıl 5.si düzenlenecek olan 'Uluslararası Malatya Fotokamp', Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) ile Arapgir Belediyesi'nin öncülüğünde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İnönü Üniversitesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve PEKFEN Okullarının katkılarıyla gerçekleşiyor. Fotokamp, fotoğraf sanatına emek vermiş önemli isimlerin, birçok doğa ve fotoğraf sevdalısının katılımıyla, 4 - 7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Arapgir Kayaarası Kanyonu'nda yapılacak.

Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri

İçişleri Bakanlığı yaklaşan Ramazan Bayramı dolaysıyla karayollarında güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı. İçişleri Bakanlığına bağlı birimler 9 günlük bayram tatili olmasına rağmen trafik denetimlerini 31 Mayıs - 10 Haziran 2019 tarihleri arasında 11 gün süreyle gerçekleştirecek.

İnsan Hayatına Saygı Gösterelim, Öncelik İnsandır

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 Yılı "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla "Yaya Öncelikli Trafik" yılı kapsamında trafikte yaya bilincinin oluşturulabilmesi için ilimizde etkinlikler düzenlendi.

2019 yılı, Yaya Önceli Trafik Yılı İlan Edildi

İçişleri Bakanlığı tarafından 'Öncelik Hayatın, Öncelikli Yayanın' sloganıyla 2019 yılı 'Yaya Önceli Trafik Yılı' ilan edildi. Ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya yapılması kararlaştırıldığı bildirildi.

İZDES değerlendirme toplantısı Adıyaman'da yapıldı

İçişleri Bakanlığı merkez taşra teşkilatı ile bağlı kuruluşlar arasındaki bağları güçlendirmek ve koordinasyonu artırmak, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması...

Kahta'daki engelliler kültür gezisine katıldı

Kahta Kaymakamlığı ve Kahta Bedensel Engelliler Derneği'nin ortak hazırladığı 'Yeşeren Umutlar Projesi' ile engelliler çeşitli illere tarihi ve turistik gezi düzenlendi.İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilen proje kapsamında...

Sivas'ın yeni valisinden çiçek yerine burs çağrısı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son Valiler Kararnamesi ile Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinden Sivas Valiliğine atanan Vali Salih Ayhan, tebrik için makama çiçek gönderilmesi yerine, Sivas Hizmet...

Sincik Kaymakamı Faruk Doğru göreve başladı

Adıyaman'ın Sincik İlçe Kaymakamlığına atanan Faruk Doğru görevine başladı.İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Sincik Kaymakamı Zafer Sağ İdil Kaymakamlığına, Sincik Kaymakamlığına ise Korgan Kaymakamı Faruk Doğru atandı.Kaymakam...

Çelikhan Kaymakamı Demirdağ göreve başladı

Adıyaman'ın Çelikhan Kaymakamlığına atanan Abdullah Demirdağ görevine başladı.İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki'in Elazığ Alacakaya'ya, Çelikhan...