Doğanşehir haberleri

Doğanşehir Haberleri

Doğanşehir haber ve son dakika Doğanşehir gelişmelerine, Doğanşehir turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.

Malatya’da ilçelere arıtma tesisleri yapıyor

Temiz Su, Temiz Çevre, Sağlıklı Gelecek anlayışını Malatya'nın her metrekaresine işleyen MASKİ Genel Müdürlüğü, 3 yıllık periyotta Doğanşehir'e 70 kilometre içme suyu, 35 kilometre kanalizasyon hattı, 12 içme suyu deposu yaptı.

19 Ekim Muhtarlar Gününde Muhtarlar Buluşması Gerçekleştirildi

    Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Doğanşehir ilçesinde 39 mahalle muhtarı ile bir ara…

Başkan Zelyurt, 'Yaklaşık 2021 yılı için 70 km birinci kat ve ikinci kat çalışmalarımızı yaptık"

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ve Büyükşehir Belediyesi Yol Daire Başkanı Hakan Demir Doğanşehir'de ve mahallelerde asfaltlama, yol bakım ve onarım çalışmalarını incelediler.

Keskin, 'Esnafa hizmet etmenin Hakk'a hizmet olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz'

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB)  Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Oda başkanları ile birlikte Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rıfat Topal, Doğanşehir Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsrafil Karahan, Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi  ve  aynı zamanda Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayramı ziyaret ederek, esnaf kurumlarının çalışmaları hakkında istişarede bulundu, ardından Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından verilen Ahilik Yemeğine katıldılar.

Vali Baruş Doğanşehir'de Tütün Üreticileri ile Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş Başkanlığında Doğanşehir İlçesi Vahap Küçük Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda düzenlenen toplantıda kıyılmış tütün ticaretine cezai yaptırım getiren yasanın yürürlüğünün 2022 yılına ertelenmesi ve ilçede kooperatif kurulmasıyla ilgili izlenecek süreç ele alındı.

Doğanşehir Belediye Meclisi'nden İsrail'i kınama

Doğanşehir Belediyesi Meclisi'nin, mayıs ayı olağan toplantısını meclis toplantı salonunda meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

MASKİ, Sürgü'ye Paket Arıtma Tesisi Kuruyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Doğanşehir İlçesi Sürgü, Reşadiye, Kurucuova ve Güzelköy Mahallelerinin atıksularının arıtılması için paket atıksu arıtma tesisi proje çalışmalarına başladı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ve Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, çalışmaların yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Başkan Zelyurt; 'Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun'

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Doğanşehirlilerin, ülkemizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek; 'Rabbim bu mübarek günler hürmetine Kudüs'ün, Filistin'in özgür olduğu günleri görmeyi bizlere nasip etsin.' dedi.

Çalık, 'Altyapısıyla üstyapısıyla bugün bambaşka bir Doğanşehir var'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, '19 yıl öncesinin Doğanşehir'ini düşünüyorum. Nerede o Doğanşehir nerede bugünkü Doğanşehir. Alt yapısıyla üst yapısıyla bugün bambaşka bir Doğanşehir var. Biz eserlerimizle, yaptıklarımızla, yapacaklarımızla, hedeflerimizle, proje ve planlarımızla konuşuruz' dedi.

AK Parti heyetinden Akçadağ, Doğanşehir ve Kale İlçelerine çıkarma

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Malatya 7.Olağan İl Kongresine katılmak üzere 25 Ekim Pazar günü kent geleceğini ifade ederek, 'Kongremizden sonra Malatya'ya hizmet yolumuza devam edeceğiz' dedi.

Başkan Gürkan Polat'ta Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Doğanşehir'de yaptığı açıklamada, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın her toplantıda bizlere; 'Oy veren vermeyen, seven sevmeyen herkese hizmeti eşit götüreceğiz' diyor. Bizde hizmetleri sizlerin ayağına getirmeye devam edeceğiz' dedi.

AK Parti Doğanşehir 7. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, 'AK Parti teşkilatlarımız, hamdolsun, 19 yıldır, ilk günkü gibi, heyecanından, coşkusundan, aşkından, azminden hiçbir şey kaybetmedi. Yeni eserler ortaya koyarak, inandığı yolda yürüyerek büyük yolculuğuna, tarihi yolculuğuna devam ediyor' dedi.

Başkan Gürkan, Doğanşehir'de İncelemelerde Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir ilçesinde vatandaşlar ile buluştu.

Valilik Basın Açıklaması 30.04.2020

Malatya Valiliği, Doğanşehir İlçesi Kurucuova Mahallesinde Koronavirüs salgını nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 16 Nisan 2020 tarihinde alınan karantina kararının, yapılan sağlık taraması neticesinde mahallede yeni vakaya rastlanmaması nedeniyle 30 Nisan 2020 tarihi itibarıyla kaldırılmasına karar verildiğini duyurdu.

Büyükşehir Akçadağ ve Doğanşehir'de Cadde ve Sokakları Temizleyip Dezenfekte Etti

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Corona Virüsüyle mücadele de, Malatya Büyükşehir Belediyesi yoğun mesai harcıyor.

Doğanşehir Kurucaova Anasınıfının Protokolü İmzalandı

Hayırsever ASELSAN Sosyal İnovasyon Liderleri Yardımlaşma Derneği (ASİL) tarafından İlimiz Doğanşehir İlçesi Kurucaova mahallesine yaptırılacak olan iki ek derslikli anasınıfının protokolü Valilik Makamında imzalandı.

Vali Baruş Kaza Yapan İl Göç Personelini Hastanede Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, 12 Ocak günü görev dönüşü Doğanşehir yolunda kaza yaparak hastaneye kaldırılan İl Göç İdaresi Personelleri Kadir Bakırcı ve Selçuk Ürkmez'i tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Hastanesinde ziyaret etti.

Vali Baruş, Doğanşehir'de Kurum Yetkilileri ve Muhtarları Bir Araya Getirdi

Vali Aydın Baruş, Doğanşehir ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu, tarımsal sulumu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili ilçenin yaşam kalitesini arttırmak, Devletimizin sağladığı imknlarla halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için yapılacak çalışmalar üzerinde muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Milletvekili Fendoğlu, Doğanşehir ilçesinin Sorunlarını Dile Getirdi

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Doğanşehir ilçesi Elmalı, Savaklı, Kapıdere,Gövdeli ve Küçüklü mahallesindeki problemleri TBMM genel kurulunda dile getirdi.

Doğanşehir Atıksu Arıtma Tesisi İçin İlk Adım Atıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Doğanşehir'de kurulacak atıksu arıtma tesisi için ilk adımı attı.

Başkan Gürkan, 'Doğanşehir Hak Ettiği Hizmetleri Alıyor'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, Daire Başkanları, şube müdürleri ve Doğanşehir mahalle muhtarları ile birlikte Doğanşehir ilçesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Yazıhan'da Kapya Biber Tarla Günü

2018 Yılında Doğanşehir İlçesinde toplam 31 Kadın Çiftçinin katılımıyla düzenlenen uygulamalı Kapya Biber Yetiştiriciliği Projesinde elde edilen başarı sonrasında diğer ilçelerimizde de kapya biber yetiştiriciliğinin üretim alanında artış sağlandı.

Başkan Çınar, Melet Deresi Etrafındaki Yeşil Alanlar Ve Tarihi Meknları İnceledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt ile Doğanşehir sınırlarının kesiştiği noktada bulunan Melet Deresi ile buradaki doğal ve tarihi güzellikleri yerinde inceledi. Başkan Çınar, 'İlçemizi farklı kılan; tarihi, kültürü ve doğal güzellikleridir. İlçemizin her noktasında farklı bir güzellik hkimdir. Melet Deresindeki doğal zenginlikleri özellikle doğaseverlerin yakından görmesini tavsiye ediyorum.'dedi.

Büyükşehir Doğanşehir de Asfalt Çalışmaları Yapıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir'de asfaltlama ve yol bakım-onarım çalışmaları yapıyor.

Başkan Gürkan Doğanşehir de muhtarlarla bir araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunup, muhtarlarla istişare toplantısı yaptı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde 1. Mezuniyet Töreni yapıldı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi ile Akçadağ, Arapgir, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kale ve Yeşilyurt meslek Yüksekokullarında mezun olan 585 öğrenci için 1. Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Çalık, ''Ekran arkasında kimlerle ittifak yaptıklarını iyi biliyoruz''

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Milliyetçi Hareket Partisi'yle Yeni Kapı ruhuyla beraberce çıkmış olduğumuz yol, o günden beri devam ediyor. Yerli ve milli duruşu olan bütün kardeşlerimizle bu yürüyüş devam edecek. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle bütün bozkurt kardeşlerimle ak yürekli kardeşlerim beraberce 31 Mart seçimlerini göğüsleyecekler. 31 Mart'ta sadece Sürgü, Doğanşehir ve Malatya'da değil tüm Türkiye'de bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye tasavvur edenlere gereken cevabı vereceksiniz" dedi.

Doğanşehir, 31 Mart'ta destan yazacak

AK Parti tarafından 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında Doğanşehir İlçesi'nde miting düzenlenerek, seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Doğanşehir MYO'da 'Kariyer ve Marka Sohbeti'

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen 'Kariyer ve Marka Sohbetleri' etkinliğine Doğanşehir belediye Başkanı ve aynı zamanda okulu yaptıran hayırsever Vahap Küçük konuk olarak katıldı.

MASKİ'den 7 İlçeye Terfi Merkezi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ Taşevler, Doğanşehir Karaterzi, Pütürge Sorguç ve Tepehan Arguça, Kale, Hekimhan Güçlü ve Akpınar, Kuluncak Sofular ve Doğanşehir'e terfi merkezi yaptı.

Doğanşehir haber ve son dakika Doğanşehir gelişmelerine, Doğanşehir turizm ve gezi haberlerine sayfamızdan erişin.