Chp Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Chp Haberleri

Milletvekili Çalık, 'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi'

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı erken seçime çağıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, 'Gören de zanneder girdiği tüm seçimleri kazanmış biri konuşuyor. Kemal Kılıçdaroğlu bu gidişatla 2023'te mağlubiyet şampiyonu olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek' dedi.

İtfaiye Personeli Temizliğe, Temizlik Personeli İtfaiyeye

İTFAİYE PERSONELİ TEMİZLİĞE, TEMİZLİK PERSONELİ İTFAİYEYE AĞBABA: ALLAH AKIL FİKİR VERSİN CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya itfaiyesinde yaşanılan skandalları meclis gündemine taşıdı. A…

Ağbaba: Fetö Gitti, Tügva Geldi!

AĞBABA: FETÖ GİTTİ, TÜGVA GELDİ! TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA SOYULUYOR! CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada TÜGVA'ya ilişkin se…

Ağbaba, TYP Kontenjanlarının Artırılmasını İstedi

AĞBABA, TYP KONTENJANLARININ ARTIRILMASINI İSTEDİ 'İŞKUR OKULLAR KAPALIYKEN TEMİZLİKÇİ ALDI, AÇIKKEN SAYIYI AZALTTI' CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TYP Kapsamında …

Kahtalı'dan Kılıçdaroğlu'na 'siyasi cinayet' tepkisi 

Kahtalı'dan Kılıçdaroğlu'na 'siyasi cinayet' tepkisi AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayet kaygım var' açıklamasına tepki göstererek,…

Ağbaba: 10 Ekim'de Adalet Arayışlarının Sonuçsuz Kalması Acıları Daha da Artıyor

AĞBABA: 10 EKİM'DE ADALET ARAYIŞLARININ SONUÇSUZ KALMASI ACILARI DAHA DA ARTIRIYOR CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 10 Ekim Ankara Gar Katliamı'nın 6'ıncı yılı kapsamında yazılı açıklama ya…

Ağbaba'dan Kemal Özalper İlköğretim Okuluna Yeni Bilgisayar Laboratuvarı

AĞBABA'DAN KEMAL ÖZALPER İLKÖĞRETİM OKULUNA YENİ BİLGİSAYAR LABORATUVARI CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın katılımı…

Ağbaba: Suçluları Değil Yakalayanları Cezalandırıyorlar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin, insan kaçakçılığını ortaya çıkaran konsolosluk çalışanlarına ceza verilmesine tepki gösterdi.

AK Partili Çalık: AK Parti'nin üye sayısı 11 milyon'u geçti

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, '11 milyon 589 üyemiz var bizim. Seçmeninin 5'te birini üye yapmış bir siyasi hareketten bahsediyoruz. Bu hareketin 1 milyon 100 bin genç üyesi var. Neredeyse CHP'nin bütün üye sayısı sadece AK Parti Gençlik Kolları üyesi kadardır' dedi.

Ağbaba: Herkesi Teröristlikle Suçlamak Teröre Karşı Gücü Zayıflatır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türk Ocakları Malatya Şube Başkanlığına ziyarette bulundu.

Ağbaba: Faiz İndirimi Asgari Ücrete 8 Dolar Değer Kaybettirdi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Erzurum İl Başkanı, Çaycı Kadını Taciz Etti

CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz'un yanında çalışan çaycıyı taciz ettiği öğrenildi. Olayın ses kayıtları da ortaya çıktı.

Yeşilyurt Belediye Meclisi, İsrail'in Saldırılarını Kınadı

Yeşilyurt Belediye Meclisinde grubu bulunan AK Parti, MHP ve CHP'li Üyelerinin ortak bildirisiyle, İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırıları ve uygulamaları kınandı.

AK Partili Çalık'tan Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP Eş Genel Başkan Mithat Sancar ile birlikte görüntü vermemesine ilişkin, 'Kılıçdaroğlu PKK'nın siyasi kanadı HDP ile görüşüyor, dostum diyor fakat milletin tepkisini çekmemek için aynı karede çıkmak istemiyor. Bilmiyor ki millet bu numaraları yutmuyor' dedi.

AK Partili Çalık'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadesine tepki gösterdi. Çalık, 'Millet iradesini yok sayan Kılıçdaroğlu iyice zıvanadan çıkmıştır' dedi.

Çalık, 'CHP genel başkanı muhalefet yapmak için yalan siyaset üretiyor'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 'Dış politikada göstermiş olduğumuz strateji ve dik duruş bizim için çok büyük bir onurdur. Devletimiz, milletimiz, ezanımız, bayrağımız için bu can bin kere feda olsun. Ama muhalefet yapmak adına yalan siyaset üreten ana muhalefetin genel başkanını da milletimize şikyet ediyorum' dedi.

Çalık, 'Üçüncü havaalanından uçan CHP'liler, yarın da Kanal İstanbul'dan geçecektir'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, 'Kanal İstanbul'u Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın liderliğinde yapacağız. Karşı oldukları üçüncü köprüden geçen ve üçüncü havaalanından uçan CHP'liler, yarın da Kanal İstanbul'dan geçecektir.' dedi.

Ağbaba'dan Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba , 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Ağbaba, mesajında eğitim sisteminin sıkıntılarına değinerek, AK Parti'nin eğitim politikasının çöktüğünü belirtti.

Ağbaba'dan Gençlik Ve Spor Bakanı'na Suat Arslanboğa Soruları

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Süper Lig'de 23 Eylül'den itibaren görev verilmeyen Malatyalı Süper Lig Hakemi Suat Arslanboğa ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığına soru önergesi verdi.

Ağbaba'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; 'Kamu düzenini bozacağı gerekçesiyle bayram kutlamasını yasaklayan valilerin gölgesinde Cumhuriyet Bayramının 96. Yılını kutlamanın üzüntüsünü yaşıyoruz' dedi.

Çalık, 'CHP milletvekilleri 'PKK'ya destek verenin Allah belası versin' diyemiyorlar'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, 'Mecliste konuşma yapan özellikle CHP'nin milletvekilleri, 'Terörist ağzıyla konuşma yapanların Allah belasını versin' diyorlar. Madem bela okuyorsun, çık belanı açıkça oku ve deki 'PKK'ya destek verenin, Allah belasını versin' diyeceksin, o zaman bütün belaları okuyacaksın' şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan'ı CHP Malatya Milletvekili Ağbaba ziyaret etti

CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba beraberinde CHP İl Başkanı Enver Kiraz, İlçe Başkanları ve Meclis Üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Ağbaba'dan Ramazan Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Ağbaba, ''Kıdem Tazminatı Emekçilerin Kırmızı Çizgisidir''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı yeni reform paketinin emekçilerin en önemli kazanımı olan Kıdem Tazminatını gasp edecek düzenlemeler içerdiğini kaydetti. Ağbaba, 'Kıdem tazminatı emekçilerin son kalesidir. Gasp edilmesine asla izin vermeyiz' dedi.

Ağbaba ''Malatya'da Kuvvetli Deprem Bekleniyor''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; Türkiye'nin yüzde 92'sinin deprem tehlikesi altında olduğunu hatırlatarak, 'Deprem gerçeği ile yüzleşmedikçe canımız yanmaya devam edecek' dedi. Ağbaba uzmanların Malatya depremleri konusunda uyarılarını da gündeme getirdi.

Bülent Tüfenkci, ''Utançlarından gizli kapaklı ittifak kuruyorlar''

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, "Cumhur İttifakı'nı oluşturduğumuz iki parti var; bizim ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi. Onlarda, AK Parti diyor. Peki, diğer partiler niye ortaklarını söyleyemiyorlar? Bal gibi ittifak kuruyorlar ama aday sorduğun zaman 'yok biz ittifak kurmadık' diyorlar. perde arkasında CHP'si bir yerde aday göstermiyor, İYİ Parti'yi destekliyorlar. Bir yerde hepsi birlikte Saadet Partisi'ni destekliyor. Ondan sonrada utançlarından gizli kapaklı ittifak kuruyorlar. Madem bu ittifak milletin faydasına o zaman göğsünü gererek 'benim ortağım bu' desene. Sen ortağından utanıyorsun, söyleyemiyorsun" dedi.

Ağbaba, Hekimhan'da Seçim Çalışmalarına Katıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 'Camiye gitsin-gitmesin, namaz kılsın-kılmasın Türkiye'de ezanı ıslıklayacak kimse yok. Toplumu bölmek için böyle şeyler söylenir mi? 1 oy fazla almak için, iktidarını devam ettirebilmek için, kutsal olan bütün değerleri kullanıyorlar' dedi.

Ağbaba Seçim Gezilerine Arapgir'de Devam Etti

'Bir yerel seçime giriyoruz, savaşa değil' diyen Ağbaba, ' Bir beka meselesi yok. Haluk Cömertoğlu Arapgir'de 10 yıl belediye başkanlığı yapınca iyiydi de CHP'den başkan adayı olunca mı kötü.' Dedi.

Ağbaba Hekimhan'da Seçim Bürosunun Açılışını Yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Hekimhan'da seçim bürosu açılışında konuştu. Ağbaba, ''Hekimhan deyince akla birlik gelir, mezhebine, kimliğine bakmadan vatandaşa hizmet gelir.''

Ağbaba'dan A Spor ve Uluç'a Tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,spor programında Yeni Malatyaspor kulübüne ve futbolcularına hakaret eden Hıncal Uluç'a 'Kendi küllerinden yeniden doğup , büyük başarılara imza atan bir Anadolu takımını övmek yerine yermeyi tercih eden kişiler bizim gözümüzde yok hükmündedir' dedi.