Battalgazi Ilçesi Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Battalgazi Ilçesi Haberleri

Başkan Gürkan, usta şagirt kümbeti restorasyon çalışmalarını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya'nın önemli tarihi ve kültürel miraslarından biri olan Battalgazi İlçesinde bulunan Selçuklu dönemi eserlerinden Usta Şagirt Kümbetinde çalışmalarını sürdürüyor.

Arslantepe Bilardo Şampiyonası sona erdi

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde düzenlenen Arslantepe 3 Bant Bilardo Şampiyonası nefes kesen final müsabakasıyla sona erdi.

Tarihi Usta Şagirt Kümbeti restore ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, tarihi ve kültürel mirasları gün yüzüne çıkararak gelecek nesillere taşıma çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Malatya'nın tarihi ve kültürel miraslarından biri olan Battalgazi İlçesi Karahan Mahallesinde bulunan Selçuklu dönemi eserlerinden Usta Şagirt Kümbeti'nde çalışmalara başlandı.

Şüpheyle durduruldu tabanca ele geçirildi

Malatya'da şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada, 1 adet el yapımı patlayıcı, 1 adet tabanca, 4 adet fişek, 15 gr Metamfetamin ve 17 adet hap elde edildi. Gözaltına alınan 3 zanlıdan bir şahıs tutuklandı. Diğer iki şahıs ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Çalık, "Beypınar Göleti 3 bin dekar araziyi suya kavuşturacak"

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde yaklaşık 3 bin dekar araziyi suya kavuşturacak Beypınar Göletinin yıllık ekonomiye 3 milyon 675 bin lira katkı sunacağını ve göletin bu yıl ek yatırım programına alınması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Gülümuşağı Mahallesi İlk Kez Asfalt İle Tanıştı

Battalgazi İlçesi'ne bağlı Gülümuşağu mahallesinde yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 16 Km'lik yolda genişletme ve asfalt serimi işlemleri yaptı. 12 kırsal yerleşim yeri ile ulaşımı sağlayan yol, ilk defa asfalt ile buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Şehrin Her Noktasında Çalışmalarını Sürdürüyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi İlçesinde 7 mahalleyi ilgilendiren kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Esenlik Marketler'den Tandoğan Mahallesine yeni şube.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süper Marketler, Tandoğan Mahallesinde yeni şubesini hizmete açtı. Zincir mağazalar ile büyümeye devam eden Esenlik Marketlerin yeni şubesi olan "Tandoğan Şubesi" Battalgazi ilçesi Tandoğan Mahallesinde Malatyalıların hizmetine açıldı.

Başkan Güder, Elmasuyu Mahalle Sakinleriyle Biraraya Geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi ilçesindeki mahallelerin sorun ve sıkıntılarının yerinde tespiti, var olan sorunların birinci ağızdan dinlenmesi ve belirlenen sorun ve sıkıntıların çözümü noktasında başlatılan Mahalle toplantıları kapsamında, Orduzu'da ki Elmasuyu mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Başkan Güder, 'Kalıcı Konutların Temeli 10 Gün İçinde Atılacak'

6.8'lik Elazığ depreminde en fazla hasar gören Battalgazi ilçesinde kalıcı depremzedeler için konutların yapılacağı Gelincik Tepesi'ni inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 10 gün içerinde kalıcı konutların temel atma töreninin olacağı müjdesini paylaşarak, 'Bu temel atma töreni ile birlikte konutlarının yapımına başlanacak. Deprem afetinden zarar gören vatandaşlarımız, inşallah bir yıl içerisinde kalıcı konutlarına kavuşmuş olacaklar' dedi.

Çalık, Battalgazi ilçesi mahalle muhtarları ile bir araya geldi

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Battalgazi ilçesi mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Bakan Yardımcısı Suver, Battalgazi İlçesinde İncelemelerde Bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Elazığ'da yaşanan 6.8'lik depremden en fazla hasar gören illerin başında gelen Malatya'nın Battalgazi ilçesini ziyaret ederek, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'den bilgiler aldı.

Vali Baruş ve Başkan Gürkan depremde hasar gören yerleri gezdiler

Malatya Valisi Aydın Baruş ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, deprem sonrası Battalgazi ilçesine bağlı mahalleleri birlikte gezerek, depremde meydana gelen hasarlı binaları yerinde incelediler.

Başkan Güder, 'Muhtarlarımızla Güçlü Bağlar Kurduk'

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, sorunları yerinde tespit etmek, muhtarların taleplerini dinlemek ve yapılacak yatırımları değerlendirmek üzere Battalgazi ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.

Başkan Güder, 25 Mahalle Muhtarını Ağırladı

Battalgazi ilçesine bağlı 25 mahallenin muhtarlarını ağırlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Muhtarlarımız bizim yol arkadaşlarımız. Malatya'mızı ve Battalgazi'mizi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmek için muhtarlarımızla koordineli çalışmaya ve yaşanan sorunlara birlikte çözüm aramaya devam edeceğiz' dedi.

Çalık, 'Oyun kurucu olan Yeni Türkiye'ye alışacaklar'

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve partili yöneticilerle birlikte Battalgazi ilçesinin Tandoğan Mahallesinde çat kapı ziyaretlerde bulundu.

Başkan Gürkan, Yeni Devlet Hastanesi İnşaat Alanında İncelemede Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya'nın Battalgazi ilçesine yapılacak olan 300 yataklı Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı.

Battalgazi Belediyesi, Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor

Battalgazi Belediyesi, Battalgazi ilçesindeki Merdiven İlkokulunda öğrenim gören öğrencilere, mont ve bot yardımında bulundu. Çocuklarda yakından ilgilenen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Hizmet Belediyeciliğinin yanında Sosyal Belediyecilik olarak ta toplumda denge farkını gidermek adına olumsuz koşulları bir nebze de olsa olumluya dönüştürme adına çalışıyoruz' dedi.

24 Kasım'da Vali Baruş'a Öğretmenlerden Ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı öğretmenleri temsilen Battalgazi İlçesi Gazi İlkokulu Müdürü Ahmet Yıldızhan, Öğretmenler Derya Çetin Cengiz ve Muzaffer Ülger ile birlikte Vali Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.

Battalgazi Belediyesi Bin Fidanı Toprakla Buluşturarak 'Geleceğe Nefes Ol'du

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı daha yeşil bir Türkiye için 'Geleceğe nefes ol'' kampanyası kapsamında Battalgazi ilçesinde fidan dikimi yapıldı. Hasan Basri Korucuk mevkiinde bulunan alanda fidan dikimi yapan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Amacımız yeşil bir dünya, temiz bir çevre' dedi.

Vali Baruş, Büyük Hüseyinbey ve Küçük Hüseyinbey Mahalle Muhtarlarını Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, beraberinde İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, ve Mahalli İdareler Müdürü İsmet Timur ile birlikte Battalgazi İlçesi Büyük Hüseyinbey ve Küçük Hüseyinbey Mahalle Muhtarlarını ziyaret etti.

Başkan Güder, 'Muhtarlarımız İle Koordineli Çalışacağız'

Muhtarlar Günü dolayısıyla Battalgazi ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya gelen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Belediyeler ile halk arasında bir köprü görevini gören muhtarlarımız hiç kuşkusuz ki doğrudan demokrasinin gerçek temsilcisidir. Malatya'yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmek için muhtarlarımızla koordineli çalışmaya ve yaşanan sorunlara birlikte çözüm aramaya devam edeceğiz' dedi.

Battalgazi'de 'Yaya Geçidi Nöbeti Etkinliği' Yapıldı

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla Battalgazi İlçesine bağlı Hatunsuyu Mahallesi'nde 'Yaya Geçidi Nöbeti' farkındalık etkinliği yapıldı.'Yaya Geçidi Nöbeti' farkındalık etkinliği kapsamında araç sürücüleri, yaya geçidini kullananlara yol verdi.

Büyükşehir Asfaltta Yoğun Mesaide

Malatya Büyükşehir Belediyesi il genelinde altyapı ve yol hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Planlanan çalışmalar kapsamında Tecde Mahallesi sınırlarında bulunan Gülsuyu Sokak ile Battalgazi ilçesi sınırlarında bulunan ve 3 mahallenin ulaşımını sağlayan 6 kilometre uzunluğundaki grup yolu asfaltlandı.

Malatya'da Jandarma 11 Kilo Esrar Ele Geçirdi

Malatya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan Battalgazi ilçesi Ağılyazı mahallesinde eş zamanlı aramalarda 11 kg Kubar Esrar, 2 Bin 20 kök Kenevir bitkisi, 2 Ruhsatsız av tüfeği ile 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

Başkan Gürkan Asfalt Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesinde Bahçelievler, Toygar ve Kadıçayırı mahallelerinin kullandığı kanal yolunda yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Çalık, 'Malatyalılar, 'Reisin yanındayız' diyecek'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, aynı gün Battalgazi ilçesine bağlı kırsaldaki 7 mahalleyi ziyaret ederek, vatandaşlarla ev toplantıları yaptı. Çalık, vatandaşları 8 Eylül Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı açılış törenine davet ederek, 'Malatyalılar 8 Eylül Pazar günü tüm dünyaya güçlü bir mesaj verecek ve diyecek ki, 'Reis yalnız değildir, Recep Tayyip Erdoğan yalnız değildir, milleti her zaman O'nun yanındadır'.' dedi.

Başkan Güder, ''Milletimiz Her Şeyin En İyisine Layık'

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi ilçesine bağlı Çamurlu bölgesinde 15 sokakta yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Güder, 'Almış olduğumuz bayrağı, daha yukarılara taşımak, vatandaşlarımıza hizmet etmek için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Arınç, 'İlk Sıralarda Yer Alan Bir Başarıdır'

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Malatya programı kapsamında Battalgazi Belediyesi'ni ziyaret etti. Arınç, Başkan Güder'in Battalgazi ilçesinde aldığı yüzde 70,26 oy oranına dikkat çekerek, 'Türkiye genelindeki seçim sonuçlarına bakıldığında, ilk sıralarda yer alan bir başarıdır' dedi.

Çalık, 'Kamıştaş Mahallesi için yeni yerleşim yeri belirlendi'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur çalık, Battalgazi ilçesine bağlı Kamıştaş Köyünün yeni yerleşim yerine taşınacağını ve bunun için başlatılan çalışmalarda önemli mesafelerin alındığını kaydetti.