Atatürk Haberleri
sanalbasin.com üyesidir

Atatürk Haberleri

Malatya’da 10 Kasım töreni

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. yıl dönümünde Malatya 'da da anıldı.

Vali Baruş Teknofest'te Ödül Alan Öğrencileri Makamında Kabul Etti

21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında, İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali “TEKNOFEST’21 kapsamında Turizm Teknolojileri kategorisinde BagTag projesiyle Türkiye İkinciliği ödülünü alan Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.

Malatya TSO TOBB proje okulu TEKNOFEST'te Türkiye birincisi oldu

İstanbul'da Atatürk Havalimanında 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021'e 'İnsanlık Yararına Teknoloji Sağlık ve İlk Yardım' kategorisinde 'Akıllı Eczane Sistemi' projesiyle katılan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın TOBB proje okulu Yunus Emre Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Türkiye birincisi oldu.

İlçemizde 19 Eylül Gazileri Anma Günü Münasebetiyle Program Gerçekleştirildi.

İlçemizde 19 Eylül Gazileri Anma günü münasebetiyle program gerçekleştirildi. Anma Programı 19.09.2021 tarihinde saat 10.00'da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına protokol sırasına …

Atatürk Anıtının Çevresi Yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Atatürk Anıtı ve çevresinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Başkan Gürkan, "Bu alanda yaşanan sıkıntılar ile ilgili olarak Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Kurulundan aldığımız olur sonrasında çalışmalarımızı başlattık."

Yeşiltepe'nin İhtiyaç Duyduğu Faydalı, Güzel Bir Yatırım

Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi, Seyran ve Atatürk Mahalle Muhtarları, yapımı tüm hızıyla süren Yeşiltepe Semt Pazarı ve Yeşil Gıda Market projesinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkür ettiler.

Başkan Gürkan, 'Gençlerimiz Cumhuriyetimizi Muasır Medeniyetlerin Üzerine Çıkaracaktır'

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102'nci yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. Üstü açık otobüs, klasik araçlar ve bisiklet turu ile başlayan etkinlikler Tecde Kayalık Parkı'nda gerçekleştirilen programın ardından şehrin 19 ayrı noktasında yapılan havai fişek gösterisinden sonra son buldu.

Malatya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Töreni Yapıldı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 102. yılı kutlama programı kapsamında, Kanalboyunda bulunan Atatürk anıtına Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN tarafından çelenk sunumu yapıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türk bayrakları ile süslenen Tecde Mahallesi Kayalık Parkında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pandemi tedbirleri çerçevesinde coşkuyla kutlandı.

Battalgazi'de 19 Mayıs Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. Yıldönümü, Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen programlarla coşkuyla kutlandı. 102 adet 'Nilüfer Dilek Çiçeği' Battalgazi Belediyesi önünde bulunan havuzda yüzdürülürken, saat: 19.19'da hep bir ağızdan İstiklal Marşı seslendirildi.

AK Parti Gençlik Kolları Üyeleri 19 Mayıs Dolayısıyla Başkan Gürkan'ı Ziyaret Etti

AK Parti Gençlik Kolları Başkanvekili Furkan Atay ve Gençlik Kolları üyeleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti. Başkan Gürkan, gençlere ne kadar önem verilirse geleceğin o kadar teminat altında olacağını söyledi.

Milletvekili Fendoğlu'nun 19 Mayıs Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolaysıyla mesaj yayınladı.

''Güçlü Türkiye, Gençlerimizin Omuzlarında Yükselecek''

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102'nci yılı dolayısıyla 'Spor Etkinlikleri ve Şiir Dinletisi' programı düzenledi. Yeşilyurt Belediyespor Kulübü sporcularının gösterileri ayakta alkışlandı.

MAGEF Başkanı Yavuz'dan 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan YAVUZ 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MTÜ'den 3. Kuruluş Yıldönümü ve 19 Mayıs Kutlama Programı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi 3. Kuruluş Yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen programa Halk Müziği Sanatçısı Oğuz Aksaç katıldı.

Büyükşehir Belediyesinden 19 Mayıs Etkinlikleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle etkinlikler düzenliyor.

Başkan Gürkan'dan 19 Mayıs Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Karabulut, 19 Mayıs Mesajı Yayımladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı yayınladı.

Başkan Sadıkoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Güder'den 19 Mayıs Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Güder mesajında; '19 Mayıs, milli olduğu kadar sarsılmaz bir mücadelenin Türk tarihine düşülen kaydıdır' dedi.

Vali Baruş 19 Mayıs Dolaysıyla Mesaj Yayınladı

Malatya Valisi Aydın Baruş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolaysıyla Kutlama Mesajı yayımladı.

Yeşilyurt Belediyesi, İhtiyaç Sahiplerine Yönelik Sosyal Yardımlarına Hız Verdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gazi, Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinde ki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazırlanan 1.800 adet kıyafetin yer aldığı yardım kolilerini Mahalle Muhtarlarına teslim etti. Başkan Çınar, vatandaşların gönül dünyalarında güzel bir yer almaya gayret ettiklerini söyledi.

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu 10 Kasım Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ÜN ebediyete intikalinin 82. dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Karabulut'tan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MTB Başkanı Özcan'dan '10 Kasım' Mesajı

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çınar'dan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Ve Atatürk Haftası Mesajı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Milletine duyduğu güven ve inancı ile başlattığı Milli Mücadeleyi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıldönümünde saygı ve minnetle yd ediyoruz.' dedi.

Başkan Gürkan'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Baruş'tan 10 Kasım Mesajı

Malatya Valisi Aydın Baruş, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolaysıyla mesaj yayınladı

Başkan Güder'den 10 Kasım Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 'Atatürk'ün bize miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti'ni, hedefi olan muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına daha fazla çalışıp, daha fazla üretmeye devam edeceğiz.' dedi.

Başkan Sadıkoğlu'ndan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.