Başkan Erdoğan Besni ilçesindeki yatırımları inceledi

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ve beraberinde ki meclis üyeleri Besni ilçesindeki yatırımları yerinde inceledi.İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ile birlikte İl Genel Meclis Başkan Vekili Ömer Korkmaz, il genel...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Gerçek Haber -

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ve beraberinde ki meclis üyeleri Besni ilçesindeki yatırımları yerinde inceledi.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ile birlikte İl Genel Meclis Başkan Vekili Ömer Korkmaz, il genel meclis üyeleri İsmail Sümer ve Aydın Arslan Besni’ye bağlı köylerin 2017 yılı yatırım programı ve 2017 yılı ek bütçe programı kapsamında yapılmış olan ve yapımına devam edilen hizmetleri yerinde inceledi.

Mehmet Can Erdoğan, Besni ilçesine yapılan yatırımlar ile ilgili olarak, “Besni’ye 2017 yılı sonuna doğru 46 köyümüzün alt yapıları tamamlanacak. Köy içi kilitli parke taşı ise 62 bin metrekare olup oda bu yıl içerisinde tamamlanacaktır. Bir kısım köyümüz Toplulaşma Reformu kapsamında yapılacaktır. Kalan 5 köyümüz ise İnşallah 2018 yılı yatırım programına alınacaktır. Yol ve ulaşımda program dahilinde İl Özel İdaresi tarafından ikinci kat asfaltlar tamamlandı. Birinci katların yapımına devam ediliyor. Yol bakım ve onarımda ise yama yapımı büyük oranda tamamlandı ve kalan bölümler ise devam ediliyor. İçme suyu ile ilgili şebekesi ve suyu olmayan köyümüz yok ancak 5 köyümüzde kuraklık nedeni ile zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor. İnşallah kısa zamanda çözülecektir. Besni ilçemizde köy taziye evi ve çok amaçlı kullanımlı salon yapımı 2017 yılı yatırım programı ile yüzde 95’i tamamlanacak. Besni ilçemizde Su Gözü Mesire Alanı Yapımı için ek bütçede ödenek ayrılmıştır. Besni’nin köylerinde çöplerin toplanması için 2017 yılı yatırım programı ve ek bütçe ile ödenek ayrılmıştır. Köyler için cami ve taziye evlerinin bahçesine oturulmak üzere bankların alımı için ödenek ayrıldı. Asfalt plent tesisi ilimizi yol konusunda tüm yollarımızın kaliteli ve pratik bir şekilde saatte 120 ton sıcak asfalt üretiyor ve 7/24 daima çalışıyor. İnşallah parke taşı fabrikamızın çalışmalara başlaması ile günlük 300-400 metrekare parke taşı üretimi yapılacaktır” dedi.Köy içi kilitli parke taşı köy altyapı yapımı 2018-2019’un sonlarına doğru büyük oranda il genelinde çözüleceğini kaydeden Erdoğan, “3 grayder ve 1 kepçe 2017 yılı yatırım programına alındı. İş makinesi anlamında yeterli derecede aracımız bulunmaktadır. İnşallah köylerimizde ki hedefimiz şehir merkezleri ile hiçbir farkı kalmamasıdır. İl Genel Sekreterimiz ve il özel idaresi ekibimizin gece gündüz demeden çalışmalarına aralık vermeden devam ediyorlar. Çalışmalarında dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Yapılan bu hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN