Ağbaba Hekimhan'da Seçim Bürosunun Açılışını Yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Hekimhan'da seçim bürosu açılışında konuştu. Ağbaba, ''Hekimhan deyince akla birlik gelir, mezhebine, kimliğine bakmadan vatandaşa hizmet gelir.''

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Gerçek Haber -

Chp Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ve Ankara Milletvekili Murat Emir'in de katıldığı açılışta konuşan Ağbaba  şunları ifade etti:

“Sevgili  Hekimhanlı kardeşlerimiz hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Birlik ve beraberliğimize katkıda bulunan her iki partiye de yürekten teşekkür ediyorum. Her türlü baskıya rağmen ittifakımıza destek veren herkesi yürekten kutluyorum.

Hekimhan deyince akla kardeşlik geliyor. Hekimhan’da alevi neyse Sünni odur Kürt neyse Türk odur. Mezhebine etnik kimliğine siyasi görüşüne, cinsiyetine göre ayrım yapmaz. Hekimhan’ın önünde saygıyla eğiliyorum yürekten alkışlıyorum. Hem Malatya’da hem Hekimhan’da hem de Türkiye’nin her yerinde bu değerleri temsil eden biri daha var. O demokrasiyi özümsemiş, Alevi Sünni ayrımı bilmeyen, bölge ayrımı bilmeyen, damarlarında sosyal demokrasiyi özümseyen bir kişi var yani Ali Seydi Millioğluna teşekkür ediyorum. Hekimhan’da yıllarca hizmet etti şimdi bayrağı İstanbul’dan gelen iş adamı orman mühendisi kardeşimize teslim etti. Sevgili Turan Karadağ.

Parti örgütümüze, hizmet eden muhtarlarımızı herkesi saygıyla selamlıyoruz. “

MALATYA’YI PARSEL PARSEL BÖLÜŞENLERDEN GERİ ALACAĞIZ.

Malatya’yı parsel parsel bölüşenlerden alacakları söyleyen Ağbaba:

“Hekimhan, devletin desteğini almadan vatandaşa hizmet götürmeye çalışıyor. Hekimhan’ın ana caddesi kaç yılda yapıldı biliyorsunuz. Hala yapılmaya devam ediyor. Akp burayı neden geç yaptı? Hekimhan’a olan düşmanlığından geç yaptı. Sadece CHP belediyesi başarısız olsun diye. Maalesef buraya asfaltlı yol yapmadılar. Burada yaşayanlar bilir bundan 3 yıl önce bir deprem yaşadınız. Bir kuruş destek oldular mı? Hayır. Neden destek olmadılar? Hekimhanlısınız diye.

Bir çoğunuz tarımla uğraşıyorsunuz. Tarıma da hiç destek olmadılar. Hekimhan’da Malatya’da işe alımlara bir bakın. Akp’ye oy veren fakir ailenin çocuğunu da Chp’ye oy veren fakir ailenin çocuğunu da işe almıyorlar. Malatya’da işe girenlere bir bakın AKP’nin referansı olmadan devlete adım atamıyorsunuz. Buna 31 Mart seçiminde son vereceğiz. İl başkanının milletvekilinin yakınısın diye devlette olmayacaksın. Buna izin vermeyeceğiz. Bazı vakıfların , bazı derneklerin bazı cemaatlerin aracılığıyla Malatya’yı parsel parsel bölüştüler bunu da engelleyeceğiz .” dedi.

HODRİ MEYDAN!! BİR TEK CHP’Lİ GÜLEN’İN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKMÜŞ MÜ? YANINA GİTMİŞ Mİ?

Sözlerine devam eden Ağbaba, Cumhurbaşkanı’nın ithamlarına cevap verdi:

“Her gün Akp Genel Başkanı yeni bir şey söylüyor. Cumhurun başkanı olduğunu iddia eden birisi halkın yüzde 50’sini terörist ilan etti. Burada teröriste benzeyen kimse var mı ? Ne diyor FETÖ diyor, PKK diyor, söylüyor da söylüyor. Bunları anketler düşünce başlıyor söylemeye. Cehape  zihniyeti diyor. bunlar FETÖ ile PKK ile işbirliği yapar diyor. Bunların sloganları Pensilvanya’dan diyor. Kendinle karıştırma!!  Bizim içimizde hiçbir milletvekili kardeşimiz Gülen’in önünde diz çöküp selam vermedi. hiçbirimiz Gülen’in Türkçe olimpiyatlarında göz yaşı dökmedi. Ne Turan Karadağ ne Ali Seydi Millioğlu hiçbir Hekimhanlı kardeşimiz  Fettullah Gülen için bağış toplamadı.

Malatya’nın Chp Milletvekili hiçbir zaman fettullahçılarla el ele dolaşmadı. Malatya’yı parsel parsel pazarlamadı. Fetöcü arıyorsan aynaya bak. Malatya’daki ablalara abilere bak. Hodri meydan!! “

 

BENİM NASIL VEKİLLİK YAPACAĞIMA KARAR VERMEK ÖZNUR ÇALIK’IN HADDİNE DEĞİL!! BİR İYİLİK YAPACAKSA GÖLGE ETMESİN MALATYA’DAN ELİNİ ÇEKSİN!

Ağbaba, Öznur Çalık’ın önceki gün kendisiyle ilgili yaptığı açıklamaya da cevap verdi:

“Bir Milletvekili çıkmış Öznur Çalık haddini aşan laflar etmiş. Öznur Çalık’ı kim Genel Başkan Yardımcısı yaptı biliyor musunuz? Ben yaptım. sayemde. Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Geldi Malatya’dan Veli Ağbaba’yı Genel Başkan Yardımcısı yaptı. Akp'nin başkanı da Öznur Çalık’ı Genel Başkan Yardımcısı yaptı.

Onun görevi muhalefete muhalefet etmek. Veli Ağbaba’ya muhalefet etmek. Çalık, hangi üniversiteye kimin rektör olacağına karar veriyor. Kimin hangi devlet dairesinde ne iş yapacağına karar veriyor.. Öznur Çalık sana buradan sesleniyorum. Benim nasıl Vekillik yapacağıma Malatyalılar Hekimhanlılar karar verir. Senin haddin değil. Ben Hekimhan’a gelince  tek kendi arabamla geliyorum. Sen kaç polis arabasıyla kaç konvoyla kaç korumayla geliyorsun? 31 Mart’ta sadece belediye başkanı seçmeyeceksiniz. Malatya’da ihtişama son vereceksiniz. Hadi Ordan!! diyoruz. Biz 8 yıldan beri yüzümüzü hiç kimsenin önünde eğmedik bundan sonra da eğmeyeceğiz. Biz sadece Hekimhanlıların Malatyalıların hizmetinde olacağız. “

CHP, 1 MART’TA EMPERYALİZME KARŞI ÇIKAN TEK PARTİDİR.

Bugünün tarihi önemini hatırlatan Ağbaba, 1 Mart Tezkeresinin geçmesini engelleyerek tarihi bir görev üstlenen CHP hakkında da şunları ifade etti:

“Bugün tarih 1 Mart Türkiye Cumhuriyetinin dünyadaki itibarını ayaklar altına alınmasına engel olunan gün. Amerikan askerlerinin Türkiye’yi yerleştirilmesine izin verilmediği gün. Deniz Baykal’ın, Chp’nin  önderliğinde buna katkı sağlayan bütün Chp’lileri ve herkesi selamlıyoruz.  Chp, Kurtuluş Savaşında da emperyalizme karşı çıktı, 1 Martta da emperyalizme karşı duran tek kale CHP olmuştur. Onlara geçmişlerini hatırlatıyorum.

Anketler düştükçe ses yükseliyor. ne diyor? Beka diyor. Sizin tanımadığınız yeni bir terör örgütü icat edildi. Onu siz üretiyorsunuz. bu terör örgütü üyeleri nerede yetişiyor? Bostanda. isimleri , domates, patlıcan, soğan, biber, patates …

Ekonomik olarak saldırı altındayız diyor. Sana domates, patlıcan, soğan ne yapacak? Bunlar niye pahalı? Mazot dünyanın en pahalı mazotu mu? Evet. Gübre dünyanın en pahalı gübresi mi ? Evet.

İlaç dünyanın en pahalı ilacı mı ? Elektrik dünyanın en pahalısı mı? Bunlar pahalıyken domates nasıl ucuz olsun? Devleti ilaç satan bir kurum haline getirdiler. Devlet manav oldu. “

BİZİM BİR TEK ÖNDERİMİZ VAR. O DA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!!

BİZE TERÖRİST DİYENLERE, İMRALI’DA, DOLMABAHÇE’DE, OSLO’DA, PENSİLVANYA’DA KİMLERLE KOLKOLA GEZDİKLERİNİ, AYNI MASAYA OTURDUKLARINI, NE İSTEDİLERSE VERDİKLERİNİ HATIRLATIN!! GEÇMİŞLERİNİ YÜZLERİNE VURUN!!

 “ 1 kişinin önderliğine inanıyoruz, onun izinden gidiyoruz. O, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda 7 düvele meydan okuyan;  saraydakiler İngiliz donanmalarına binip kaçıp giderken, o kelle koltukta savaşan hepimizin önderi Mustafa kemal Atatürk. Bu ittifakın da Chp’nin de bir tek önderi var. Sen bize terörist diyorsun ya biz Fetö ile yargıyı dizayn etmedik. Fetö’ye devleti teslim etmedik. Onlara geçmişlerini hatırlatın, hemen onlara Diyarbakır’daki görüntüyü, Dolmabahçe’deki, Kandil’deki görüntülerini hatırlatın. Onlar nasıl saldırırsa saldırsın biz yolumuza devam ediyoruz. Bizim amacımız bu ülkede bir taş üstüne bir taş koymak.  Amacımız Hekimhan’ı Malatya’yı doğru yönetmek.

Her zaman Hekimhanlıların emrinde olacağıma söz veriyorum. Sadece burada değil her yerde Hekimhanlıları temsil edeceğiz. Geçmişte görev yapmış, bu gün bu açılışa katkı sağlayanlara bütün belediye başkanlarımıza, minnetlerimizi şükranlarımızı sunuyoruz. “

Martın sonu bahar!!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN